İBB’nin cafe ve restoranları kapılarını bugün açıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı restoran ve kafeler, 5 Mart’ta yeniden konuklarını ağırlamaya başlayacak. Müşteriler, mekanlara HES kodu uygulaması ve ateş ölçümü yapılarak alınacak.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Kasım ayından bu yana, faaliyetlerine ara veren İBB Sosyal Tesisleri, 5 Mart’ta yeniden kapılarını açacak.

HES kodu ve ateş ölçümü ile konuklar içeri alınacak

19 farklı mekanda İstanbullulara restoran ve kafeterya hizmeti veren İBB Sosyal Tesisleri, 5 Mart Cuma günü kahvaltı servisiyle yeniden konuklarını ağırlamaya başlayacak. HES kodu uygulaması ve ateş ölçümü yapılarak misafir kabul edecek İBB Sosyal Tesisleri’nde kontrollü normalleşme dönemi için düzenlemeler gerçekleştirildi. Mekanlarda oturma düzeni sosyal mesafeye göre ayarlanarak kapasite yarıya düşürülürken, gerekli noktalara da el dezenfektanları yerleştirildi.

“Amacımız kontrollü ve hızlı şekilde açılmak”

İstanbulluları tedbirler çerçevesinde ağırlayacaklarını kaydeden BELTUR Genel Müdürü Cenk Akın, konuyla ilgili bilgi verdi. Tüm şubelerde HED kodu uygulaması ile müşterileri mekanlara alacaklarını söyleyen Akın, “Önceliğimiz sağlık. Amacımız tüm tedbirleri alarak kontrollü ve hızlı bir şekilde açılmak. Şubelerimizin dezenfekte işlemlerine belirli aralıklarla devam ediyoruz. Tüm çalışanlarımızı sağlık durumunu takip ediyor, onları sağlık kontrolünden geçiriyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın