Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: “Gastroantepfest ve Teknofest’e hazırlanıyoruz”

Belediye başkanları, seyahat acentaları ve gazeteciler TÜRSAB TV’de salgında turizm sektörünün içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdi

TÜRSAB TV seyahat acentalarının içinde bulunduğu durumu ve dünyada izlenen turizm stratejilerini farklı bir bakış açısıyla ele alıyor. Dün ilk kez yayınlanan ve Bilgi Teknolojileri Medya İletişimi Grup Başkanı Mesut Kanat’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Turizme Global Bakış Programı’na Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, T.C. Bakü Büyükelçiliği Basın Müşaviri Hüseyin Altınalan ve VOA Türkçe Londra Muhabiri Barış Çimen, canlı bağlantı ile konuk oldu.

Fatma Şahin: “Gastrofest ve Teknofest’e hazırlanıyoruz”

Programın ilk konuğu gastronominin başkenti olarak bilinen Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin oldu. Salgın sonrasında turizmi hareketlendirmek için önlemleri aldıklarını ifade eden Fatma Şahin, sonbaharda Gastroantep ve Teknofest’i yapmak için çalıştıklarını ifade etti. Şahin “2020’yi planlarken beklemediğimiz küresel bir sorunla karşı karşıya kaldık. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Soner Bacaksız ve diğer STK üyeleriyle sanal ortamda konferanslarımıza devam ediyoruz. Yaptıklarımızı anlatıp görüş ve önerilerini alıyoruz. Bu durağan süreci salgın sonrasına yönelik hazırlık için fırsat bildik. Gaziantep’in coğrafi işaretli ürünleri üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca sonbaharda Gastroantep’e ve Teknofest’i gerçekleştirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bir taraftan da Rum Kale’yi ve Fırat’ı tepeden seyredebileceğimiz cam teras yapmak için ihale sürecine geldik. Bizim umudumuz Ramazan Bayramı ile birlikte kurallara uyarak hızlı bir normalleşme sürecine girmek” dedi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın