Gault & Millau Türkiye Rehberi 2024 Ödülleri FoodinLife 86’ncı Sayımızda!

FoodinLife dergimizin yeni sayısında ‘İstanbul’un En İyi Esnaf Lokantaları’ndan, ‘İtalya’nın En İyi Panettone Mekanları’na ve ‘İstanbul’un En İyi Makarna Restoranlarını’nın listelendiği gurmelerimizin lezzet önerilerine kadar zengin başlıklarla yanınızdayız!

87. sayımızın kapağında ise dünyanın en prestijli gastronomi rehberlerinden Gault&Millau’nun 2024 Türkiye Rehberi Ödül Töreni Sizlerle!

E-dergimizi okumak için tıklayın!

Ocak sayımızın kapak konusu dünyada gastronomi trendlerini belirleyen en önemli gastronomi rehberlerden biri olan, Türkiye’ye Sözen Group iş birliği ile getirilen ve bu sene birincisi düzenlenen Gault&Millau Türkiye Rehber Ödülleri, Çırağan Palace Kempinski’de yapılan görkemli törenle sahiplerini buldu.

İlk kez 1969 yılında Paris’te iki gazeteci ve yemek eleştirmeni Henri Gault ve Christian Millau tarafından yayınlanan Gault&Millau, gastronomi alanında en çok bilinen ve takdir edilen iki rehberden biri. Tüm dünyadan gastronomi meraklılarının dikkatle takip ettiği rehberin Türkiye’deki saha çalışmaları 2023 senesinde başladı.

Gastronomi kültürünü daha da üst seviyeye taşımak amacıyla hareket eden saygın rehber, ilk senesinde Türkiye’deki 9 şehrin en iyi restoranlarını mercek altına aldı.

Sektöre adını altın harflerle yazdırmış birçok gastronomi profesyonelinin yer aldığı gecede restoranlar kalitelerine göre Gault&Millau derecelendirmesi olan toque’ların sahibi oldu. Toque alan restoranların yanı sıra Yılın En iyi Şefi, En İyi Kadın Şef, En İyi Sommelier Ödülü, Onur Ödülleri gibi kategorilerde Türkiye gastronomi sektörünü ileriye taşımış yıldız isimlere de ödüller verildi.

Dergimizin Yatırım bölümünde Butterfly Chocolate CEO’su Ebru İpekçi ve JW Marriot Bopshorus, Istanbul Genel Müdürü C. Ediz Tuncer ile sektöre yönelik gerçekleştirdiğimiz sohbetleri siz okuyucularımızla buluşturuyoruz.

Gastronometro Masa Başı Sohbetleri’nde alanında önde gelen şefler ile Uzak Doğu Restoranlarının 2024 Menü Çalışmalarını & Beklentilerini konuşuyoruz!

Gurmelerimizin önerileriyle İstanbul’un En İyi Makarna Restoranlarını listeliyoruz!
Türkiye’de Akdeniz ve İtalyan mutfağının gördüğü rağbet ve lezzet severlere sunulan İtalya’nın simge lezzetlerinden makarna restoranları gurmelerimizin merceğinden siz değerli okurlarımıza sunuluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın