Gastronomi dünyasının devleri güçlerini ADMO’da birleştirdi

Kaliteli yemek dünyasının en ünlü şeflerinden ikisi Fransız Alain Ducasse ve İspanyol Albert Adrià, özel bir iş birliğine imza attı. Sadece 100 günlük bir pop-up projesi olan ADMO, pandemi nedeniyle zor günler yaşayan Avrupa gastronomisine tazelik, heyecan ve bolca lezzet getirmek için başladı.

Dom Pérignon’un sponsorluğunda Paris’teki Les Ombres’te açılan ADMO, güçlerini birleştiren mutfak ikonlarının sınırları nasıl aşabileceğini gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yaz 21 yılın ardından Hôtel Plaza Athenée’deki görevini bırakan Alain Ducasse’ın başlattığı bu projeye, Plaza Athenée’deki eski baş şefi Romain Meder, yine aynı mutfağı paylaştığı pasta şefi Jessica Préalpato, İspanyol gastronomisinin yıldız ismi Albert Adrià ve Dom Perignon’dan Vincent Chaperon eşlik ediyor. Sınırları aşan bir mutfak deneyimi yaratmak istediklerini söyleyen Alain Ducasse, “Daha önce yapılmış olan şeylerin ötesine geçmek için güçlerimizi birleştirmek istiyoruz. Durumu tersine çevirmek için meydan okuyoruz ve bu eşsiz kadro kesinlikle bu projeyi üst düzeye çıkarak” diyor. 

Uzun yıllar Alain Ducasse ile birlikte çalışan Romain Meder ve Jessica Préalpato’nun uyumu lezzetlerin sunumu ve inceliklerinde hemen göze çarpıyor. Albert Adrià ise, bu ikiliye tamamlayıcı bir boyut katıyor ve Barcelona’dan Paris’e uzanan yolculuğunun hakkını veriyor. “Dünyalarımızı birleştirerek benzersiz bir tarz yaratmak için birlikte çalışıyoruz. Bu şekilde, aslında her zaman ulaşmayı hedeflediğimiz şeyi sunabileceğiz: Gerçek bir deneyim…” diyen Albert Adrià’ya göre, bu yaratıcı sürecin kalbi; yemeklerin sıralanışında, menünün yapısında, her tasarımda sunduğu sürprizlerde ve duyguları uyandırmadaki başarısında yatıyor. Bu benzersiz lezzetlere ise, Dom Pérignon Rosé 2008 eşlik ediyor. Bu eşleştirmenin tamamlayıcı özelliğine vurgu yapan Vincent Chaperon, “Bu tamamen bir diyalogla, birbirimizi dinlemek ve anlamakla ilgili. Bence kesinlikle anahtar kelime, bu projenin kalbi, diyalog…” diyor. 

Avrupa gastronomisini harekete geçiren pop-up 3 Mart’ta sona erecek. ADMO’nun ardından yeni girişimleri için çalışmalarını hızlandıracak olan Alain Ducasse ve Albert Adrià, aslında gastronomi dünyasının devlerinin gelecek iş birliklerine de ilham kaynağı oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın