Foça Tatil Köyü Araplara satıldı!

Geçtiğimiz şubat ayında ihaleye çıkarılan Foça Tatil Köyü (Fransız Tatil Köyü) Bahreyn Krallığı merkezli bir şirkete satıldı.
2015 yılından bu yana kapalı bulunan ve geçtiğimiz şubat ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 49 yıllığına satışa çıkarılan Foça Tatil Köyü’nün, 131 milyon liraya BKG Ortak Girişimine satıldığı belirtildi.
Bahreyn Krallığı merkezli şirket

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ETİK Başkanı Mehmet İşler, Foça Tatil Köyünü satın alan BKG Ortak Girişiminin Bahreyn Krallığı merkezli bir şirket olduğunu söyledi.

Ege’de Son Söz’de yer alan habere göre Mehmet İşler, ‘’Bu şirketler grubu kültürel yayınlar, madencilik, inşaat, inovatif bilişim gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetiyle de çok sayıda iş yapmış bir firma. Sesini fazla duyurmayan, sessiz-sedasız işler yaptığı için pek bilinmiyor’’ dedi.

Toplam yatırım 250 milyon lira

Foça Tatil Köyü’nün 131 milyon liraya satıldığını ve tesisin ayağa kaldırılması için 120 milyon lira da içerisine harcamak gerektiğini kaydeden Mehmet İşler, ‘’Bu durumda 250 milyon liralık bir yatırım söz konusu. Bu zamanda, hele hele pandemi döneminde böyle bir yatırım yapmak cesaret ister. Foça Tatil Köyünde 1000 yatağa yakın kapasite var.’ dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın