Fireroom Chef & Owner Hazer Amani: “Porsiyon formatlardaki Hellmann’s lezzetleri pandemi sür ecinde bizim için ideal bir çözüm oldu”

Yaşam tarzlarını derinden etkileyen pandemi, yeme içme sektöründe kaçınılmaz değişimleri ve yenilikleri de beraberinde getirdi. İkinci kez kapanan restoranların çıkış yolu ise paket servisine geçmek oldu. Fireooom Chef & Owner Hazer Amani ile Unilever Food Solutions Masabaşı Sohbetleri’nde paket servisindeki yeni gelişimleri ele aldık.

Fireroom’da yaklaşık bir aydır paket servis yaptıklarını ifade eden Hazer Amani, paket servise Fuudy isimli bir aplikasyon ile beraber başladıklarını ifade ederek, “Günümüzdeki pandemi sürecinde ikinci yasakların da gelmesi ile birlikte, şu anda doğal olarak paket servisten başka hiçbir şekilde çalışamıyoruz. Pandemi ile birlikte paket servis yapmayı öğrendik” diyor.

“Hijyende maksimum hassasiyeti gösteriyoruz”

Burger denildiğinde yanında servis edilen soslar da o deneyime bir lezzet katmanı ekliyor. Vazgeçilmez Hellmann’s lezzetinin mayonez, ketçap, barbekü ve hardal çeşitlerinin porsiyon formatlarda sunuluyor olmasının pandemi sürecinde kendileri için ideal bir çözüm olduğunun altını çiziyor Amani. Diğer yandan paket serviste tüketicilerin kafasındaki en önemli sorulardan biri de hijyen oluyor, özellikle pandemi döneminde bu konudaki hassasiyet daha da arttı. Hijyen konusunda Fire Room’da almış oldukları önlemlerden şöyle söz ediyor başarılı isim: “Biz zaten hijyen konusuna pandemi öncesinde de sonrasında da dikkat eden bir restoranız. Çalışanlarımız sürekli Covid-19 testi oluyorlar, yiyeceklerimiz hijyenik olarak üretiliyor ve paketleniyor. Maksimum hassasiyeti gösteriyoruz.”

“Karantina sürecinde tüketicilerin paket servise yöneldikleri çok açık”

Bu yıl paket serviste pandemi sebebiyle önceki yıllara göre bir artış söz konusu. Paket servis tarafındaki talebi önceki yıllarla kıyaslayan Hazer Amani son olarak, “Biz geçmişte paket servis yapmıyorduk. Bu nedenle geçmiş ile karşılaştıramam ancak pandemi döneminde, özellikle de karantina sürecinde tüketicilerin paket servise yöneldikleri açık bir gerçek” diyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın