Ekşi mayanın yeni ustası: Panista

Panista Artizan Ekmekleri

Mahalle fırıncılığının samimiyetini ve güvenini, yeni nesil anlayışla geliştirerek günümüze taşıyan Panista, ekmekten unlu mamullere ürettiği bir dolu çeşit ve ekşi mayadaki ustalığı ile alanında yeni bir dönemin öncüsü oluyor.

Özünü insanın içini ısıtan, yüzünde tebessüm bırakan mahalle fırıncılığının sıcaklığından ve samimiyetinden alan Panista, bu güzel mirası daha modern, daha gelişmiş, daha nitelikli bir versiyonla günümüze taşıyor. Fırıncılık geleneğine sahip çıkan Panista, üstüne kattığı nesilden nesile deneyim, gelişmiş ve modern üretim, yenilikçi bakış açısı ile ekmek ve unlu mamuller lezzetlerinin yeni nesil temsilcisi olarak ilgi uyandırırken, ekşi maya konusundaki ustalığı ile de fark yaratıyor.

Fırıncılığın yeni dünya temsilcisi Panista, ekşi maya konusundaki ustalığı ile hazırladığı, dumanı üstünde, sıcacık ekmeklerini ve damakta iz bırakan unlu mamullerini, sabah kapılarını açtığı andan itibaren, gün boyu hiç durmadan taze taze pişiriyor.

Ekşi maya ustasından, dumanı üstünde, taptaze ve sıcacık Panista ekmekleri

Ekmek işini ciddiye alan ve önemseyen Panista, çeşitliliği ile her ihtiyacı karşılıyor. Bununla da kalmıyor, günümüzün nitelikli ve kaliteli beslenme anlayışında git gide daha da önem kazanan ekşi maya konusundaki ustalığı ile de hayranlık yaratırken, bu trendin Türkiye’deki en büyük oyuncularından biri olarak da öne çıkıyor. Tamamına yakın ekşi maya kullanılarak hazırlanan Panista ekmek seçenekleri arasında, sade ve tahıllı sandviç, hamburger, Tritordeum, tam fırın, artizan tam buğday, Kastamonu, siyez, ekşi mayalı Fransız köy bageti, Alman Bavyera, kepekli, Panista, francala, yayla, çavdarlı, artizan karabuğday, Alman çavdar, artizan bol taneli tahıllı, ekşi mayalı SF tam fırın, ekşi mayalı SF sandviç yer alıyor. Hem geleneksel ürünleri, hem dünyadan lezzetleri, hem de kendine özgü tatlarıyla zengin bir yelpaze sunan Panista’da, ekmeklerin yanı sıra her ana, her damağa, her ihtiyaca uygun, simit, poğaça, kruvasan gibi kahvaltı seçenekleri, cantucci, biscotti, yaprak galeta gibi paket atıştırmalıklar, çeşit çeşit börekler, kurabiyeler, muffinler ve kekler, leziz sandviçler bulunuyor.

Uzmanlık alanı ve var olma sebebini ekmekten alan Panista, dumanı üstünde fırından yeni çıkmış taze kruvasanları ve poğaçaları, her burgusunda ayrı bir tat yaşatan çıtkıtları, bol malzemeli ekmek üstü ve sandviçleri gibi birçok lezzetiyle de iştahları kabartıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın