Dünyaca ünlü üç Michelin yıldızlı şef Niko Romito FoodinLife’ın kapak konuğu oldu

FoodinLife’ın yeni sayısında kapak konuğu dünyaca ünlü üç Michelin yıldızlı şef Niko Romito oldu. Her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız FoodinLife’ın yeni sayısını e-dergi’den okuyabilirsiniz. FoodinLife ayrıca içinde bulunduğumuz zor şartlarda okuyucularını unutmuyor, ücretsiz kargo ile yeni sayılarını okuyucularla buluşturuyor.

Kendi kısa tarihimizde deneyimlemediğimiz bir salgınla karşı karşıyayız. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 krizinden etkilenen sektörlerin başında ise; yeme-içme ve turizm geliyor. Biz de Gündem Değerlendirmeleri ile her gün sektör profesyonellerini Instagram canlı yayınımıza konuk ediyor ve sektörün içinde bulunduğu sorunlara ışık tutuyoruz. Diğer yandan sosyal sorumluluk projelerinin de hız kazandığı bu süreçte hayata geçirilen oluşumlar fazlasıyla mutlu ediyor. Bunlardan biri de Gastroinisiyatif… HoReCa sektörünün tüm paydaşlarının el ele vererek hayata geçirdiği Gastroinisiyatif; HoReCa sektöründe ihtiyacı olan kimselere, görevini büyük bir özveriyle yerine getiren sağlık personeline yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Biz de gerek dijital gerekse de basılı yayınlarımızla tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öte yandan her sayı dünyaca ünlü şeflere ve restoranlarına yer verdiğimiz kapağımıza bu ay, geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiğim üç Michelin yıldızlı şef Niko Romito’yu taşıdık. Güney İtalya’nın Abruzzo Bölgesi’nde, 16. yüzyıldan kalma manastırı butik otele dönüştürerek Casadonna adını veren ünlü şef Romito ile restoranı Reale’de keyifli bir röportaja imza attık. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

E-dergi için tıklayın: https://foodinlife.com/ipages/flipbook/24

İtalyan mutfağının modern yüzü Niko Romito 

Dünyaca ünlü üç Michelin yıldızlı şef Niko Romito, restoranı Reale’de sadeliğe odaklanıyor. İyi bir pişirme tekniğinin zihinsel bir tutarlılıkla olacağını vurgulayan Romito, mutfakta ilhamını; doğadan, sükûnetten, sanattan, renklerden ve tattan alıyor. İtalyan mutfağının dünyadaki temsilcilerinden biri olan ünlü şef, bu başarıyı kısa süre önce Madrid Fusion’da aldığı “Yılın Avrupa Şefi” ödülü ile taçlandırdı. Biz de İtalyan mutfağının modern yüzü Niko Romito’yu restoranı Reale’de ziyaret ettik. 

Servisiyle büyüleyen Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranları 

Şefin karşısında otururken yemeğinizin hazırlanmasını iştahla beklediğiniz teppanyaki restoranları, Japon mutfağının demir başlarından biri haline geldi. Japonya’nın geleneksel yemeklerine göre daha geç yer edinen bu yemek kültürü, kısa zaman içinde hem turistlerin hem de yerel halkın gözdesi oldu. Yemek yapmayı bir görsel şölene dönüştüren Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranlarını sizler için mercek altına aldık.

Etin tadına bu adreslerde varacaksınız 

Geçmişten bugüne Türk mutfağının olmazsa olmazıdır kırmızı et… Kimi zaman çeşitli baharatlar ve sebzelerle zenginleştirilmiş tarifleri süsleyen, kimi zaman da odun ateşinde pişmeye bırakılan bir başkahraman… Yüksek protein değeriyle de hem sağlıklı beslenmekten yana olanların hem de spor tutkunlarının menüsünde de baş rolde. Biz de en leziz eti yiyebileceğiniz steakhouse mekânlarını gurmelerimize sorduk. İşte, etin en iyi adresleri! 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın