Dünyaca ünlü şefler “Dizayn” için 7 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor!

Gastronomi dünyasını bir kez daha Gastromasa heyecanı sardı. Dünyaca ünlü şefleri ve gastronomi tutkunlarını bir araya getiren etkinlik 7 Kasım 2021’de gerçekleşecek. Bu yıl “Tasarım” temasını işleyecek olan organizasyon, tasarımı sadece tabaklar için kullanılan bir unsur olmaktan çıkarıp hayatlarımıza entegre etmeye hazırlanıyor.

2015 yılından itibaren düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, Türkiye’nin önemli turizm ve gastronomi destinasyonları arasında yer almak amacıyla gerçekleştiriliyor. Gastromasa’nın amacı; Türkiye’nin doğal güzelliklerini, tarihi mekanlarını, yöresel ve yerel lezzetlerini göstererek gastronomiyi turizme entegre etmek. Aynı zamanda otel ve restoran profesyonelleri, yatırımcıları, yöneticileri, gastronomi profesyonelleri ve yerli-yabancı şefleri ortak bir platformda buluşturup; Türkiye’de gastronominin gelişimine katkı sağlamak, Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak ve dünya gastronomisini Türk gastronomisiyle buluşturarak bir sinerji yaratmak.

Gastronomide Türkiye’nin uluslararası platformlardaki sesi olan Gastromasa, dünyanın önde gelen gastronomi temsilcilerini İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. “Tasarım” temasıyla fark yaratmaya hazırlanan organizasyon, katılımcılarının sunumları ve özel etkinlikleriyle gastronomi dünyasında yön vermeye bu yıl da devam edecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın