FoodinLife’ın kapak konuğu Joan Roca: “Restoranlar yeni dünya düzenine adapte olmalı”

Zengin içeriği ile gastronomi dünyasına yön veren FoodinLife’ın yeni sayısı çıktı. Kapak konuğu ise İspanya’nın Girona kentinde yer alan restoranı El Celler de Can Roca ile adından söz ettiren dünyaca ünlü şef Joan Roca oldu. 

Gastronomi dünyasında her yıl merakla beklenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, bu yıl 27 Kasım tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Dünyaca ünlü şeflerin buluşma noktası olan ve alanında dünyada dördüncü sırada yerini alan VI. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlü şefleri ağırlamaya hazırlanıyor. Dünya yıldızlarının sunum ve workshop’ları ile renk kattığı konferansın bu yılki teması ise “dizayn” olacak. Ünlü şefler “dizayn” teması ile restoranlarını, konseptlerini ve lezzetlerini nasıl tasarladıklarını gastronomi tutkunlarıyla paylaşacak. Öte yandan yeni markamız olan FSummit ile yine dünyada önemli bir organizasyona imza atmak için kolları sıvadık. Ve bu kez dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Antalya’yı seçtik. 5-6 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan FSummit Uluslararası Turizm Gastronomi Zirvesi’nde; dünyanın önde gelen; turizm, otel, gastronomi ve restoran sektörünün oyuncularını Antalya’da bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. Son olarak her zaman olduğu gibi yine yeni sayımızda gastronomi dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

Joan Roca: “Restoranlar yeni dünya düzeninde yerini bulmalı” 

Joan Roca, İspanya’nın Girona kentinde yer alan restoranı El Celler de Can Roca’da avant-garde tekniğini geleneksel mutfakla harmanlıyor. Biz de elde ettiği başarılarla gastronomi dünyasına yön veren Joan Roca’yı kapağımıza taşıyor ve gastronomi dünyasındaki son gelişmelere dair görüşlerine yer veriyoruz.

Günün balığı: Fish Butchery 

Avustralya’nın kozmopolit şehri Sydney’de, ünlü Paddington pazarı ve Unity kilisesinin hemen karşısındaki küçük mekâna konuşlanmış Fish Butchery, Syndey halkını binbir çeşit taze ve kurutulmuş balık ve deniz ürünü ile şımartıyor. Gelin bu yaratıcı balık kasabını birlikte keşfedelim!

Zamanın ötesine geçen lezzet destinasyonu Borough Market 

Ziyaretçileri bir lezzet ve renk cümbüşünün içine sürükleyen Londra’nın en eski pazarı Borough Market, 1000 yıldır yemek severlerin buluşması noktası olarak zamana meydan okuyor. Şehrin simgelerinden biri olan Londra Köprüsü’nün hemen yanında yer alan pazar, şehrin en iyi restoranlarından rengarenk tezgahlara ve dükkânlara ev sahipliği yaparak Londra’nın lezzet siluetini oluşturan temel taşlardan biri haline geliyor..

Gıda tedarikçileri HoReCa sektörünün çözüm ortağı oluyor 

Gıda tedarikçileri, kaliteli ürünleri ilk elden temin ederek zengin ürün çeşidiyle HoReCa sektörünün çözüm ortağı oluyor. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından getirilen ürünler Türkiye’de; cafe, restoran, otel gibi HoReCa sektörünün tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda sektöre dünyadaki trend ürünlere ulaşabilme imkanı da sunuyor. Biz de dergimizin yeni sayısında sektöre kolaylık sağlayan Türkiye’nin önde gelen gıda tedarikçi firmalarını mercek altına aldık. 

Sosyal Medya'da Paylaşın