Türkiye’nin uluslararası platformlarındaki en önemli iki konferansı Gastromasa ve FSummit’in iletişim sponsoru Effect BCW oldu!

Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen dünyaca ünlü konferanslar Gastromasa ve FSummit’in iletişim sponsoru Effect BCW oldu.

20 yılı aşkın tecrübesi ile Gastromasa, Gastroway ve GastroAntep gibi Türkiye’de ve dünyada etki yaratan organizasyonları hayata geçiren Sözen Organizasyon, 1. Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT ile sektörde yeni bir buluşma noktası oluşturmaya hazırlanıyor. Bu yıl FSummit ve Gastromasa’nın halkla ilişkiler sponsoru ise Effect BCW olacak.

7-8 Mayıs’ta Antalya’da düzenlenecek olan FSUMMIT’te dünya turizm profesyonelleri bir araya gelecek ve ağırlama sektörünü tüm yönleri ile masaya yatıracak. Yerli ve yabancı yatırımcılar ile yöneticiler başta olmak üzere ağırlama sektörünün tüm paydaşlarının aynı çatı altında buluşacağı, ağırlama sektörünün 360 derece ele alınacağı FSUMMIT, ulusal ve uluslararası iş dünyası arasında önemli bir köprü görevi görecek. Turizm gastronomisi ve ağırlama sektöründe pandemi sonrası yeni normale düzen, dünyadaki trendler, yenilikler, sürdürülebilirlik, yatırım planları gibi pek çok konuyu ele alacak olan FSUMMIT, ilk yılında “Ağırlamada Farklılaşma” temasını işleyecek ve konunun uzmanlarıyla birlikte iş dünyasının kapılarını aralayacak.

Otellerde her şey dahil sistem, butik oteller, şehir otelleri, çiftlikler, turizm destinasyonlarında restoranlar, gıda tedarik zincirleri ve seyahat acenteleri gibi ağırlama sektörünü oluşturan önemli yapı taşlarının derinlemesine ele alınacağı FSUMMIT, dünyadan ve Türkiye’den yatırımcıların, işletmecilerin, gastronomi profesyonellerinin öykülerine ve deneyimlerine ev sahipliği yapacak.

FSummit, Sözen Organizasyon’un diğer imza etkinliklerinde olduğu gibi hem Türkiye’den hem de dünyadan önemli isimleri aynı çatı altında buluşturarak sektöre yeni bir soluk getirecek.

Dünyaca ünlü şefler 6 Kasım’da “Design” temasıyla 6. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı her yıl olduğu gibi, bu yıl da dünyaca ünlü şefleri bir araya getirecek. Bu yıl 6 Kasım’da 6.’sı düzenlenecek olan Gastromasa, Türk ve dünya gastronomisi arasında köprü kurmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan ve Türkiye’nin en büyük markalarından olan, dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Türkiye gastronomisi ve turizmine büyük katkı sağlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gastromasa Genel Müdürü Gökmen Sözen, “Bizim için gastronomi beş duyunun birden kullanıldığı; ürünün, yemeğin göze, kulağa değmeden, kokusunu almadan tadılamayacağı; kültürün ve tarihin kalbe dokunmadan anlaşılamayacağı, evrensel bir zenginlik. Biz bugüne kadar Gastromasa’yı bu bütünsel bakış açısıyla hayata geçirdik. 2015 yılından bu yana büyük bir özveri ve çabayla hayata geçirdiğimiz Gastromasa, bugün dünyanın en önemli 5 konferansından biri haline gelmiş durumda. Bu başarıda gerek ülkemizin gastronomik zenginliği gerekse yerel ve uluslararası paydaşlarımızın katkısı çok önemli bir rol oynadı” dedi.

Özellikle gastronomi sektörünü derinden etkileyen COVID-19 pandemi süreciyle birlikte hepimizin hayatlarında köklü değişimler yaşandığını belirten Sözen, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kadar önemli bir etkinliği katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz, konuşmacılarımız, sponsorlarımız ve tüm destekçilerimiz için en güvenli şekilde gerçekleştirebilmek adına hem Türkiye hem de dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Pandemi döneminin bir süre daha devam edeceğini ön gördüğümüz için hem paydaşlarımızı riske atmamak hem de Gastromasa’yı hak ettiği coşkuyla daha keyifli, verimli ve faydalı şekilde gerçekleştirebilmek için Gastromasa’nın tarihini değiştirme gereği duyuyoruz.”

6 Kasım 2021 tarihinde yine Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Gastromasa’nın teması “Design” olarak açıklandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın