FineDine restoranların operasyonlarını verimli hale getiriyor!

Dijital restoran yönetim sistemi FineDine, HoReCa noktalarına mobil ve dijital tablet menü hizmeti sağlayarak restoranların operasyonlarını verimli hale getirirken misafirlerin yemek deneyimini de özelleştiriyor. Ayrıca yaşadığımız pandemi döneminde restoranların dijitalleşmesine destek olmak amacıyla yaptığı kampanyalarla sektörden tam not almayı başarıyor.

Yeme içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoran, cafe, bar ve otellerin menülerini dijitalleştiren yapay zeka odaklı sipariş, ödeme ve operasyon yönetim platformu olarak hizmet sunuyor. Şu an 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren FineDine’ın kullanıcıları arasında Nusret, Mado, Four Seasons, Shangri-La, Raffles, Armani Hotels, Pizza Hut gibi markalar yer alıyor. Tablet ve mobil menü üzerinde çalışan interaktif menüler ile mekanların satışlarını ve müşteri memnuniyetini arttırdıklarını söyleyen FineDine’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Duygu Kutluoğlu Kılıç “Restoranlar, sadece menülerini dijitalleştirerek satışlarını ortalama yüzde 15 arttırabiliyor. FineDine sayesinde mekanlar, kapalı olduğu dönemde yaşadığı kayıpları da bu şekilde azaltabiliyor. Buna ek olarak “Online Sipariş” ve “Gel-Al” menümüz de mevcut. Bu çözüm ile restoranlar kendi menülerini online oluşturabiliyor. Ardından oluşturdukları menü linkini sosyal medyada ya da web sitelerinde paylaşabiliyor ve müşterilerinden komisyonsuz bir şekilde sipariş ve ödeme alabiliyorlar” diyor.

İletişimdeki hataları ortadan kaldırarak müşteri memnuniyetini artırıyor

FineDine’ın tercih edilme nedenlerinden biri iletişim hatalarını ortadan kaldırırken aynı zamanda servis süresinin de kısalmasına olanak tanıyor olması. Öyle ki mobil ya da tablet menüden direkt sipariş alındığında tüm bilgiler anında mutfağa ve kasaya iletiliyor. Müşteriler diledikleri yemekleri seçtikten sonra desteğe ihtiyaç duymadan siparişlerini tamamlayıp ödeme yapabiliyorlar. Ayrıca restoran her ürün için modifikasyonlar ve farklı servis talepleri sunabiliyor. Kılıç, “FineDine’nın görsellerle desteklenen özel tasarımı ile restoranlar uygulama üzerinden hem markalarının arkasındaki değeri ve hikayeyi, hem de ürünlerin içerik seçiminden, tarifine, yapım aşamasından sunumuna kadar pek çok bilgiyi müşterilerine rahatça aktarabiliyor. Müşteri hiçbir uygulamaya gerek olmadan, restoranın menüsünü bir karekod okutarak görüntüleyebiliyor, sonra da sipariş ve ödeme yapabiliyor” diyor.

FineDine’nın yapay zeka destekli analiz ve tahminleri ile karlı sonuçlar elde ediliyor

FineDine ile menüde en çok veya en az görüntülenen ürünlerin kategoriler arası ciro dağılımının analizi kullanıcılara sunulabiliyor. Ayrıca ortalama adisyon miktarı ve oturma sürelerini de ölçebilen sistem bu sayede restoranların performanslarını ölçmesine de yardımcı oluyor. Bu noktada kullanıcılarına sağladıkları avantajları Duygu Kutluoğlu Kılıç şu sözlerle anlatıyor: “Örneğin satışı oldukça yüksek olan “Tatlı” kategorisinde “Tiramisu” yüksek görüntülenmeye rağmen satışta geride kalıyorsa “fiyat, sunum, içerik değişikliği düşünülebilir” gibi önerilerimiz oluyor. Bunun dışında yapay zeka özelliğimiz sayesinde restoran içindeki satış trendlerini anlayarak müşteriye öneri yapabiliyoruz. Örneğin restoranda etin yanında en çok satılan ürün; patates kızartması ise müşteri yapay zeka ile çalışan FineDine üzerinden et siparişi verdiği zaman, menü müşterinin karşısına otomatik olarak patates kızartması çıkarabiliyor. Bu şekilde restoran hem daha fazla satış yapıyor hem de daha karlı oluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın