Dünyaca ünlü Fransız şef Bruno Doucet, Neni Brasserie’ye konuk oluyor

Anadolu yakasının sevilen Fransız’ı Neni Brasserie, ünlü şef Bruno Doucet’i Türk lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. Paris’teki La Régalade’nin sahibi ve şefi Bruno Doucet, lezzetleri ile 11-12 Mart tarihlerinde Neni Brasserie’nin mutfağına konuk oluyor.

Paris’in ünlü restoranı La Régalade’nin Fransız şefi Bruno Doucet, 2 gün boyunca Neni Brasserie’ye özel hazırlayacağı menüsü ile hünerlerini sergilemeye hazırlanıyor. Şefin özel menüsünde; Fransız mutfağının sevilen lezzetleri başta olmak üzere, La Régalade’nin menüsünde yer alan ve Bruno Doucet’in ülkesinden getireceği taptaze malzemeler ile hazırlayacağı nefis tabaklar bulunuyor.

Paris’in en başarılı restoranlarından “La Régalade Ier” ve “La Régalade Conservatoire’nin” sahibi Bruno Doucet, kendisini Bistro ve gastronomik kelimelerinden türetilmiş ve Fransızca kökenli bir kelime olan ‘Bistronomik’ bir şef olarak tanımlıyor. Bistronomi’nin açılımı ise; dekorasyonun ikinci planda olduğu bir ortamda kaliteli yemek ve servisin önemsendiği yeme- içme mekânları olarak açıklanıyor.

Kişisel felsefesinde, ısrarcı ve Bistronomik harekete bağlı başarılı bir şef olmasının yanı sıra mutfak çalışmalarındaki sıra dışı bakış açısı ile kullanılan terimler ne olursa olsun, mutfağını üç kelime ile ifade ediyor; Ürün, baharatlar ve pişirme…  Bu yaklaşımla Bruno, Paris’teki restoranlarında iyi yemek, iyi malzeme ile samimi, gösterişten uzak sıcak bir bistro mutfağını müşterilerinin beğenisine sunuyor. Neni Brasserie’de de bu felsefe ile hareket eden ünlü şef, Fransız dokunuşlarını, imzası olduğu tabaklarda sonuna kadar hissettiriyor.

İyi felsefe, yaşam sanatı, iyi yemek ve bir konseptten çok daha fazlası olan La Régalede’nin şefi Bruno Doucet’in Neni Brasserie’ye özel hazırlayacağı menüsünü deneyimlemek isteyenlere duyurulur.

Sosyal Medya'da Paylaşın