Dekorasyonu da lezzetleri gibi orjinal Meksikalı!

Meksikalı & Türk bir aile tarafından işletilen Ranchero, yemekleri kadar, ambiyansıyla da okyanus ötesinin esintilerini ülkemize taşıyor. Misafirlerine sunduğu Meksika’ya özgü yerel tariflerle ünlenen mekanın dekorasyonunda, işletmeci ailenin kızları İç Mimar Nilüfer Tanyeri Gonzalez’in imzası var.

Son olarak Ranchero’nun yeni açılan Ankara şubesinin dekorasyonunu gerçekleştiren Nilüfer Tanyeri Gonzalez, anne tarafından Meksikalı olduğu ve bu ülkeye sık sık ziyaretler gerçekleştirdiği için Meksika kültürünü çok iyi biliyor. Sahip olduğu bu kültürel birikimini de Ranchero’nun dekorasyonuna yansıtıyor. Maidan Ankara’da açılan mekanın ana temasını “Mi casa es tu casa!” yani “Benim evim, senin evin” felsefesi olarak tanımlayan Nilüfer Tanyeri Gonzalez, “Mekana gelen misafirlerin kendilerini evlerinin huzurunda hissetmeleri çok önemli. Aynı zamanda Meksika denildiğinde insanların gözünde hep rengârenk mekanlar canlanır. Bu, kendinizi pozitif ve güvende hissetmenizi sağlayan bir etkidir. O yüzden yaptığım şubelerin hepsinde cıvıl cıvıl renkler daima ön planda oldu” dedi.

Meksika restaurantı Rancheroların Mimarı Nilüfer Tanyeri Gonzalez, 2009 yılında Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden yüksek başarı ile mezun oldu. Mesleki gelişimi için farklı mimarlık ofisinde çalıştı ve pek çok projede görev aldı. Ranchero Restaurantlarının 2005 yılında açılan ilk şubesinin Ardından 2010 yılında Nişantaşı’nda hizmete giren Ranchero, ilk anahtar teslim projesi oldu. 2016 yılında Suadiye’de yer alan ilk şubeyi yeniledi. Ve son olarak da Maidan Ankara’daki Ranchero’yu hayata geçirdi. Ayrıca bu süreçte Ranchero dışında Laluce Mağazaları, Ataşehir Hillside “MoMo Pool Lounge, Kadıköy 11 ve Tarihi Demirci Döner projelerine de imza attı.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın