Cookshop Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gengeç: “Menümüzde yüzde 40 oranında bir küçülmeye gittik”

Koronavirüs salgınının görülmesiyle beraber krizden oldukça etkilenen restoranlar hazırlıklarını tamamlayarak 1 Haziran’da kapılarını açtı. Peki bundan sonra markalar nasıl bir yol izleyecek? Hazırladığımız Pandemi Dosyası için FoodinLife’a açıklamalarda bulunan Cookshop Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gengeç, “Gıda güvenliği anlamında yönetmeliklerimizi hazırladık” dedi.

Cookshop Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gengeç, pandemi sonrası yönetmelikle alakalı çalışmalar yaptıklarını, özellikle menüde %40 bir küçülmeye gittiklerini belirtiyor. “İthal ürünleri euro ve dolar kurundan dolayı biraz menümüzden çıkardık” diyen Gengeç sözlerini şöyle sürdürüyor:

“En önemli 3 noktaya değindik. Bir; personel eğitimi, iki; gıda güvenliği ve üç; hijyen anlamında 3 tane vazgeçilmez kural koyduk. Ve bu kurallar üzerinde bahsettiğim bu 3 ana kuralda personel eğitimleri üzerinden COVID-19 ile alakalı online eğitimlere başladık. Aynı şekilde personellerde kişisel gelişim eğitimlerine de başladık. Gıda güvenliği anlamında yönetmeliklerimizi hazırladık. Mal kabulü olsun, mutfakta mesafe kurallarından yemeklerin hazırlanışına kadar bir sürecin içerisinde, artı tedarikçilerle ilerlemek için onların aldığı aksiyonları da tek tek kendilerinden istedik. Bize oradan mal çıktığında ulaşana kadar ki olan süreci anlatan bir çalışma yaptık. En sonunda Covid-19 ile ilgili şubelerimizde alınacak bütün hijyen kuralları ile alakalı bir sürü çalışma yaptık. Dijital menü, tek kullanımlık menüler, tek kullanımlık şekerler, tuzlar, ketçap, mayonez setleri, çatal bıçak servislerinin kağıt saklama kaplarında sunulması, ekmeğin servisinden personelin kullanacağı maskeye kadar planlamanın hepsini yaptık. Şubelerin açılmasını bekliyoruz. Haziran 15 öncesinde de bütün şubelerimizi devletin ve bilim kurulunun belirlediği mevzuata göre de hazırlıyor olacağız.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın