Bocuse d’Or büyük finali için geri sayım başladı!

Dünyanın en prestijli gastronomi müsabakası Bocuse d’Or heyecanı başlıyor. Ülke elemelerinin ve kıtalararası elemelerin ardından gerçekleşen büyük finale yalnızca bir ay kaldı. Dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli şefler ‘gastronomi olimpiyatları’ Bocuse d’Or finalinde ‘en iyi’ olmak için hünerlerini sergileyecek.

1987 yılında Paul Bocuse tarafından organize edilen yarışma, gastronomi dünyasının yakından takip ettiği en prestijli müsabakalardan biri. Spor alanındaki olimpiyatların bir benzerini gastronomiye uyarlamak isteyen Bocuse, bu heyecanı yetenekli şeflerin yüreklerine fazlasıyla aşıladı. Bocuse d’Or birincileri dünyanın birçok yerinde Michelin yıldızlı restoranlarda çalışma fırsatı bulurken, genç şefler bu müsabakayı kariyerleri için bir kilometre taşı olarak görüyor.

Ülke elemelerinin ardından sırada kıtalararası elemeler var. Geçtiğimiz yıl Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen Avrupa elemelerinde birincilik bayrağını Norveçli şef Christian André Pettersen kaldırmıştı. Kıtalararası elemelerin ardından dünyanın birçok yerinden gelen yetenekli şefler Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen büyük finalde birincilik için karşı karşıya gelecek.  26-27 Eylül’de gerçekleşecek olan büyük final için artık sadece bir ay kaldı ve gastronomi dünyasını bir kez daha dünyanın en prestijli şef olimpiyatları Bocuse d’Or heyecanı sardı.

Sosyal Medya'da Paylaşın