Kakao çekirdeğinden çikolata barına uzanan seçkin bir çikolata hikayesi: Mirzam Chocolate

Birleşik Arap Emirlikleri’nin kültürünü ve tarihini çikolatalarına yansıtan ve Orta Doğu’nun değerli tatlarından ilham alan çikolata üreticisi Mirzam Chocolate, her bir çikolata ısırığında sizleri adeta bir yolculuğa çıkarıyor. Dubai merkezli Mirzam, ‘şeffaf çikolata üretimi’ sloganıyla açık plan fabrikasında enfes çikolatalarını üretiyor.

Dubai’de bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk ‘kakao çekirdeğinden çikolata barına’ anlayışıyla hareket eden çikolata üreticisi ve çikolata zanaatkarı Mirzam Chocolate, BAE’nin mirasından ve tarihinden büyük ölçüde etkilenerek çikolatalarını üretiyor. Teknik zorluklara aldırış etmeden kaliteli çikolata için her daim çabalayan Mirzam, özenle seçilen çekirdekleri çikolataya dönüştürerek kalplerde taht kuruyor.

Baharat Yolu’nun hikayesi Mirzam çikolatalarında saklı

Orta Doğu’nun deniz tüccarlarının eski hikayesini çikolatalarında anlatan çikolata üreticisi, her bir çikolata barında Baharat Yolu’nun tarihini, geleneklerini ve kültürünü damaklarda hissettirmeyi amaçlıyor. Avrupalı alıcılara satmak üzere, değerli malzemeleri toplamak için yüzlerce yıl önce Baharat Yolu’nu takip ederek yola çıkan tüccarların hikayesi, en değerli malzemelerden biri olan kakaodan çikolataya dönüşüyor ve bu hikaye, damaklarda canlanıyor. Sadece çikolatalarında değil ambalajlarında da bu kültürü ve geleneği yansıtan Mirzam, Robert Durrant of Graft Art & Design tarafından tasarlanan çikolata paketlerini ayrıntılı illüstrasyonlarla süslüyor ve ortaya Mirzam’ın ikonik ambalajları çıkıyor.

Mirzam Chocolate’ın sahiplerinin anlattığına göre, her keyifli çikolata barı, Vietnam, Endonezya, Madagaskar, Papua Yeni Gine ve Hindistan’daki çeşitli tarlalardan en iyi kakao çekirdeklerini seçmekle başlıyor. Kakao çekirdekleri tamamen elle tek tek seçiliyor ve ardından çikolata aromalarını geliştirmek için hafifçe kavruluyor, öğütülüyor ve pürüzsüz ve akışkan bir çikolata meydana geliyor.

Uluslararası ödüllerin sahibi

Uluslararası Çikolata Ödülü’nü kazanan ve Londra Çikolata Akademisi tarafından ödüllendirilen Mirzam Chocolate, gerçek kakao bileşenleri, doğal kakao yağı ve yüksek oranda kakao kullanılan çikolataları ile kaliteli çikolata yapımına odaklanıyor. Mirzam’ın çikolataları yerel malzemelerden ve özellikle baharatlardan oluşuyor. Kakule, safran, kahve, rezene ve hurma gibi yerel lezzetlerle tatlandırılan çikolatalar, yiyenlere farklı bir çikolata deneyimi sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın