Birleşik Krallık’ın en büyük otel zinciri alınacak önlemleri açıkladı!

Birleşik Krallık’ın en büyük otel zinciri Dalata Group’un CEO’su Pat McCann, asansör kullanılmaması, maskelerin sürekli takılı olması, kahvaltıların sadece odaya gelmesi ve spor salonunda ya da barda oturup bir şeyler içilmemesi koşuluyla tekrar kapılarını açabileceklerini söyledi. Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’ne göre salgın, konaklama sektörüne büyük bir darbe vurdu ve yaklaşık 100 milyon iş kaybına neden oldu.
Koronavirüs salgınını en çok etkilediği sektörlerin başında gelen konaklama sektörü salgının ardından bir takım değişimlere uğrayabilir. Birleşik Krallık ve İrlanda’da 44 oteli bulunan Dalata Otel Group’un CEO’su Pat McCann, olası değişimleri anlattı.
Bloomberg’te yer alan habere göre, McCann, “Merdivenlerden çıkarken maskeli insanlar göreceksiniz. Kahvaltınızı herkesle birlikte değil, odanızda edeceksiniz. Spor salonu olmayacak. Barda oturup bir şeyler içemeyeceksiniz. Karantina sonrası hayata hoş geldiniz” sözleriyle alınması muhtemel tedbirleri açıkladı.
“Otellerimizde virüsün bulaşma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmalıyız”

Grubun otelleri şu anda halka kapalı. Ancak İrlanda’da 12, Birleşik Krallık’ta ise üç otel, her gece yaklaşık 900 sağlık çalışanını ağırlıyor. McCann, “Sağlık çalışanlarını ağırlamak ve onların davranışlarını görmek bizim için iyi bir deneyim oldu. Salgın sonrası müşterileri, 9 bin odamızın güvenli olduğuna ikna edebilmemiz için bize yol gösterecek. Güven, kazanılan bir şeydir. Otellerimizde virüsün bulaşma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmalıyız ” diye konuştu.
Otellerde rutinler değişiyor

McCann’e göre oteller çok uzak olmayan bir gelecekte aşamalı olarak açılacak. Ancak birçok rutin değişecek. Müşteriler artık sadece online rezervasyon yapacak. Gelen herkese girişte maske verilecek. Yerleştirilecek ekranlar sayesinde resepsiyon görevlisi ile müşteri arasındaki temas en aza indirilecek. Pat McCann, otellerin büyük bölümünde asansörlerin kullanılmayacağını, odalar boşaldıktan sonra musluklardan kapı kollarına kadar detaylı bir temizlik yapılacağını dile getirdi.
“Fiyatlar, müşterileri cezbetmek için önemli bir unsur”

Kahvaltının odalara götürülme imkanı olmayan otellerde, insanlar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde restoranda ağırlanacak. McCann, “Fiyatlar, müşterileri cezbetmek için önemli bir unsur. Ayrıca insanların kendilerini güvende hissetmeleri ile fazla kısıtlanmış hissetmeleri arasındaki dengeyi de kurabilmemiz gerekiyor” yorumunu yaptı.
“Herkesi potansiyel taşıyıcı olarak varsaymalı”

McCann, otel çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve kontrol etmek konusunda ise hâlâ düşündüğünü söyleyerek, “İşe geldiklerinde ateşlerini ölçebilirsiniz. Ancak unutmayın ki virüs taşıyan bazı insanlar hiçbir semptom göstermiyor. Bu nedenle herkesi potansiyel taşıyıcı olarak varsaymalı ve ona göre hareket etmelisiniz” ifadelerini kullandı.
Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’ne göre salgın, konaklama sektörüne büyük bir darbe vurdu ve yaklaşık 100 milyon iş kaybına neden oldu.
Sosyal Medya'da Paylaşın