Bayramın En Güzel Geleneği Özsüt Tatlıları

Ekmek Kadayıfı, Peynir tatlısı, Nostalji, Asansör… Özsüt, bu bayram da hepsi birer klasik haline gelen şerbetli tatlılarıyla hem unutulmaz sofralar kurmaya hazırlananlara hem de bayram ziyaretine eli boş gitmek istemeyenlere birbirinden leziz seçenekler sunuyor. Gelenekselleşen reçetelere sadık kalınarak, maharetli ustaların dokunuşlarıyla benzersizleşen şerbetli tatlılar, Özsüt’ün eşsiz dondurma çeşitleriyle birleşerek lezzet şöleni yaşatırken, yine en güzel geleneğimizin eşlikçisi olacak.

Bayram sofralarının ve ziyaretlerinin vazgeçilmezi, ağzımızı tatlandıran, sohbetlerimize keyif katan tatlılardır… Özsüt, tam 86 yıldır hepsi birer klasik haline gelen tatlılarıyla bayramları daha da keyifli hale getiriyor. Kurban Bayramı’nda muhteşem sofralar hazırlamak isteyenler de, ziyaretlere eli boş gitmek istemeyenler de Özsüt’te aradıklarını buluyor.

Vazgeçilmez şerbetli tatlılar

Özsüt, 1938 yılından beri enfes şerbetli tatlılarıyla bayramlarda bir araya gelen ailelerin sofralarını süslüyor. Özsüt’ün şerbetli tatlıları, gelenekselleşen reçetelere sadık kalınarak, maharetli ustalarının dokunuşlarıyla benzersizleşiyor. Bayram sofralarına çok yakışan birbirinden leziz tatlıların tümünde, günlük çiftlik sütü ve en kaliteli malzemeler kullanan markanın hem göze hem de damağa hitap eden tatlıları arasında Ekmek Kadayıfı, Peynir tatlısı, Nostalji, Asansör yer alıyor.

Aslına uygun olarak geleneksel yöntemlerle hazırlanan Ekmek Kadayıfı, Saray Mutfağı’ndan günümüze uzanan tadıyla bu bayram da yine damaklarda yer ediyor. Lezzetini özel peynirinden alan Peynir Tatlısı, yoğun tadıyla lezzet şöleni yaşatırken, üzerine yarım porsiyon kazandibi ve 2 top özel kaymaklı dondurmanın nefis uyumuyla servis edilen Nostalji, geçmişe özlem duyanların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Ekmek Kadayıfı üzerine yarım porsiyon kazandibi ve 2 top özel kaymaklı dondurmayla taçlandırılan efsane tatlı Asansör ise bayramda tatlıya doymak isteyenler için harika bir alternatif.

Sosyal Medya'da Paylaşın