Ayvalık turizminde gastronomik dönüşüm!

Ayvalık Belediyesi, “Model Ayvalık” projesi ile ilçe turizminde dönüşüm başlattı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yaptığı açıklamada, “Sağlık ve lezzet arayan varlıklı Avrupalı turistlerin tek adresi olacağız” dedi.

Ayvalık Belediyesi, dünyada başlayan yeni normale yönelik 2021 projelerini başlattı. Projenin tanıtımını yapan Başkan Mesut Ergin, geniş katılımlı bir çalıştay düzenledi. Uluslararası medya kuruluşları ve seyahat acentalarının işbirliğiyle Ayvalık’ı sağlıklı yaşam, tarih, sanat ve lezzet diyarına dönüştüreceklerini dile getiren Ergin şöyle konuştu:

“Değişen dünyanın beklentilerine ‘Model Ayvalık’ ile yanıt vereceğiz. Ayvalık, projenin anayasası olan katılımcı, geliştirici ve koruyucu bir çizgide yaşamın tüm zenginliklerini ve renklerini, sayıları her yıl büyüyen ziyaretçilerine sunacak. Hali hazırda Türkiye’nin en önemli gastronomi duraklarından olan zeytinyağlarıyla ünlü ilçemizde, korona ile tüm dünyanın birinci gündemi olan sağlıklı yaşamın altyapısı beslenmeyi projenin en güçlü ayağı yapacağız. Uluslararası Gourmet Destinasyonlar Derneği ile özellikle kültür, sanat ve yemek için seyahat eden varlıklı konuklara yönelik ‘Antiqueroutes&Gourmetline’ kapsamında önemli etkinlikler düzenleyeceğiz. Çok ses getireceğini düşündüğümüz ilk Gourmetkids buluşmasını da yakında Ayvalık’ta başlatıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın