Ataşehir’de Golf Manzarası ile Bir Mekan: Tee’O Casual Food & Drink

Golf sahası manzarası, tasarımı ve müzikleriyle son dönemin en dikkat çekici mekanlarından birisi Tee’O Casual Food & Drink. İstanbul’un yeni gözde semtlerinden Ataşehir’de yer alan Tee’O Casual Food & Drink’in hikayesini restoranın kurucusu Tamer Oyguç anlattı.

Ataşehir, İstanbul’un yeni sosyalleşme adreslerinden birisi. Peşi sıra açılan yeni restoranlar ve cafeler ile yeni bir merkez haline gelen semtin son zamanlarda en çok dikkat çeken mekanlarından bir tanesi Tee’O Casual Food & Drink. Restoranın kurucusu Tamer Oyguç, Tee’O Casual Food & Drink’i şöyle tanımlıyor: “Tee’O Casual Food & Drink’te özellikle herkesin rahat edebileceği, şehrin hem içinde hem de dışında, günlük mahalle pub’ı tarzında bir yer planladık. Kısa süre içerisinde her yaş ve her iş grubundan misafirlerimiz oluştu. Mekânımız kabul gördü ve sürekli müşteri kitlemiz olmaya başladı. Burada
herkes kendisini özel ve evinde hissediyor.”

Reçeteli lezzetler ile her zaman aynı lezzet
Tee’O Casual Food & Drink golf sahası manzarası, tasarımı ve müzikleriyle dikkat çeken bir mekân. Restoran fikri Tamer Oyguç’un aklına pandemi döneminde düşüyor. Sokak lezzetlerini güzel sunumlarla birleştirmeyi hedefleyen restoran için kafasında bir menü yaratan Oyguç, bu fikri Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) Eğitmen Şefi Özhan Şivetoğlu ile fikir alışverişinde bulunarak geliştirmiş.

Restoranın mutfağından çıkan her ürün reçetelendirilmiş. Bu sebeple personel değişse dahi tabakların lezzeti değişmiyor. Restoranın mutfağında ikisi pizza ustası olmak üzere on kişilik bir ekip görev yapıyor. Bu ekibin neredeyse tamamı MSA’dan ya da benzer aşçılık okullarından mezun kimselerden oluşuyor.

Tee’O Casual Food & Drink – Rational iş birliği
Tee’O Casual Food & Drink’in mutfağında Rational’ın mutfak ekipmanları kullanılıyor. Oyguç bu iş birliği için şöyle diyor: “Rational her zaman kullanmayı çok sevdiğim bir fırındı. Daha
önce işlettiğim restoranlarda kullandığım Rational fırın, Tee’O Casual Food & Drink’i açarken olmazsa olmazlarımdan biriydi. Mutfağa ilk giren ekip Rational fırın oldu ve diğer ekipmanlar ona göre şekillendi. Zira Rational fırının çok fonksiyonlu, birden fazla işi aynı anda birbirine karıştırmadan yapabilen bir ürün olduğunu biliyordum. Mutfakta adeta ikinci bir şef gibiydi. Fırını telefon aplikasyonu ile uzaktan kontrol etmek ise çok güzel bir deneyim oluyor.”

Mutfakta kaliteli ekipmanlarla çalışmanın ellerini çok rahatlattığını belirten Oyguç’a göre Rational fırınların içerisindeki her ürünü aynı anda farklı derecelerde ve stillerde pişirebilme fonksiyonu bir restoranın ihtiyacı olan en temel özellik. Özellikle çabuk soğuyan yemeklerin sıcak tutulabilmesi açısından Rational fırın mutfakta çok önemli bir yer tutuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın