Almanya Türkiye’ye kapılarını ne zaman açacak?

Almanya, normalleşme süreciyle beraber 15 Haziran tarihinden itibaren 29 Avrupa ülkesine sınırlarını açacağını duyurmuştu. TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen yaptığı açıklamada Türkiye’de en geç Ağustos ayında turizmin açılması gerektiğini söyledi.

Seyahat pazarının en büyük tur operatörlerinden TUI Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen, telekonferansla katıldığı basın toplantısında Berlin’de görev yapan yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güney Avrupa’ya turizmin çok çabuk açılacağını belirten Joussen, “Güney Avrupa’yı hızla Türkiye’nin takip etmesini bekliyoruz. Biz her şeyi hazırlıyoruz. Oteller, uçaklar ve diğer imkânlar dahil” diye konuştu.

Hürriyet’te yer alan habere göre; siyasi iradenin bu konuda istekli olduğunu vurgulayan TUI Başkanı, 1 Temmuz’da Güney Avrupa ülkelerine yaz tatilinin start alacağını, hemen ardından da, dört hafta gibi bir zaman zarfında Türkiye’nin gelmesini beklediklerini söyledi. Zamanın Türkiye için önemli olduğunu belirten TUI Başkanı, en geç ağustos ayında Türkiye’ye turizmin açılması gerektiğini, aksi takdirde turizm sezonu için geç olacağını kaydetti.

Türkiye’nin büyük bir turizm ülkesi olduğunu vurgulayan Joussen, TUI olarak, Türkiye’de yetkililerle irtibat içinde olduklarını belirtti. Almanya’dan Türkiye’ye turizmin yeniden açılmasında sorunun otellerin güvenliği veya hijyenle bağlantılı olmadığını söyleyen TUI Başkanı Joussen, seyahat uyarısı ve karantina uygulamalarının karşılıklı kalkmasıyla bağlantılı olduğunu kaydetti.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın