7 Mehmet İşletme Sahibi Mehmet Akdağ: “Pandemi insanları daha bilinçli bir dünyaya götürdü”

Koronavirüs salgınının görülmesiyle beraber krizden oldukça etkilenen restoranlar 1 Haziran’da kapılarını açtı. Peki bundan sonra markalar nasıl bir yol izleyecek? Hazırladığımız Pandemi Dosyası için FoodinLife’a açıklamalarda bulunan 7 Mehmet İşletme Sahibi Mehmet Akdağ, önceliklerinin misafirlerin ve çalışanların sağlığını korumak olduğunu dile getirerek, “Tüm dünyayı etkileyen bu durumun, aslında bizi olması gereken farkındalık ve daha bilinçli bir dünyaya götürdüğüne inanıyoruz” dedi.

7 Mehmet İşletme Sahibi Mehmet Akdağ, Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Turizm Bakanlığımızın Covid-19 sertifikasyon programı çerçevesinde belirlenen standartlara göre, aldıkları önlemleri ve önerileri şöyle sıraladı:

“Sağlık Bakanlığının belirlediği 14 kurala uymak. Çalışanlara ofis, genel alan, mutfak ve servis temizliğinde Covid-19 kapsamında kullanılan temizlik maddelerinin içerik ve uygulamaları ile ilgili eğitim verilmesi. Çalışanlara kişisel hijyen yöntemleri ve misafirlerle aralarında olması gereken sosyal mesafeyi nasıl koruyacaklarına dair gerekli eğitimin verilmesi. Günlük tüketilen miktarda ürün almak, stok bulundurmamak. Ham madde olarak hazır bulundurulan malzemelerin sipariş alınması ile mamule çevrilmesi. Misafirden alınan siparişe göre yemeğin anlık olarak hazırlanıp servis edilmesi. Canlı, taze ve sıcak sunulması. Masalarda menaj takımı yerine, tek kullanımlık ürünler ve servis takımları kullanılması. Misafirin talep etmesi halinde, steril edilmiş ve paketli şekilde servis takımının sunulması. Eldiven kullanımına dikkat edilmesi, mutfak ve üretim personelinin mavi, temizlik ve servis personelinin beyaz eldiven kullanması. 2021 Ocak ayında tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin tamamen biteceği ve yeni normale dönüş yapılacağını beklemekteyiz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın