3 Michelin yıldızlı restoran Reale’den 20’inci yıl dönümüne özel menü!

20’inci yıl dönümü ile karantina sonrası açılışı aynı güne denk gelen 3 Michelin yıldızlı restoran Reale için ünlü şef Niko Romito özel bir menü hazırladı.  

2 Temmuz tarihindeki açılışa hazırlanan şef Niko Romito sadece Temmuz ayına özel menü ile misafirlerini ağırlayacak. Misafirler, 2 Temmuz’dan 2 Ağustos’a kadar 150 Euro karşılığında şef Romito’nun 2000’den bugüne kadar yarattığı en önemli yemekleri ve araştırmaları içeren 15 yemeklik menüyü deneyimleyebilecekler. Şef Romito, asla tekrarlanmayacak bir menü ile misafirlerine düşünme sürecinin nasıl geliştiğini keşfetme fırsatı ve geleceğe bakacak yeni bir menü yaratmanın yolunu sunmak istediğini söyledi.

Food and Wine Gazette’e göre, ünlü şef, “2020 bizim için sadece pandemiden değil aynı zamanda Cristiana ile benim restoranı devralıp Reale’yi açmamızın 20’inci yılı dönümü olduğu için sıradan bir yıl değil. Geçtiğimiz aylar gastronomik ve girişimci yollarımız üzerinde düşünmemizi sağladı. Bize neden bu yolu izlediğimizin ve bu işe olan tutkumuzun ortaya çıktığıyla ilgili temel motivasyonlara geri dönme zamanı verdi. Zamanda geriye gitmek; fikirleri, seçimleri, deneyleri ve araştırmaları geri getirdi. Bu yansıma ile, zamanda geriye gidip mutfağımızı sevenlere ve aynı zamanda yemek tutkunu olan ancak her zaman fine dining restoranlara gidecek gücü olmayan gençlere bir menü sunmak istedik” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın