1995’ten bu yana İstanbul’un en iyilerinden: Art Cafe

Art Cafe, 1995 yılında kapılarını ilk kez müşterilerine açtığından bu yana şehrin en sevilen ve en çok tercih edilen butik pastacılarından biri haline geldi. Katkısız malzemelerle hazırlanan, sofistike tasarımlara sahip ürünleri müşterilerle buluşturan Art Cafe’yi, sahibi ve kurucu ortağı Pemra Pilevneli’den dinledik.

İstanbul’da Levent ve Caddebostan’daki şubelerinde her gün onlarca ürünü müşterilerin beğenisine sunan Art Cafe’nin sahibi ve kurucu ortağı Pemra Pilevneli: “Yaptığımız aslında lezzetlerin peşinden koşmak. Onları yakaladıktan sonra mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşmak, birçok sofraya konuk olabilmek. Bu gerçekten çok değerli” diyor ve “Motivasyonumuzu da tabii ki değerli müşterilerimizden alıyoruz. Yeni bir ürün çıkartmak istediğimizde ilk tadımı müşterilerimizle yapıyoruz” diyerek müşteri memnuniyetinin her şeyden önce geldiğini vurguluyor. Ürünlerinde çoğu zaman un ve rafine şeker kullanılmıyor oluşunun Art Cafe’nin tercih edilme sebeplerinden olduğunu da ekliyor.

Art Cafe’nin bir aile şirketi olarak kurulduğunu ifade eden Pemra Pilevneli: “Şu anda ben ve iki kız kardeşimle (Şeyda Tomruk, Yelda Özderici) devam ediyoruz. Kardeşlerim mimarlığın yanı sıra Cordon Bleu mezunu. Ben Güzel Sanatlar Seramik Bölümü mezunuyum. Şu anda seramik ve porselen heykeller yapmaya da devam ediyorum” diyor.

“Pastaların yaratılış sürecinde çoğunlukla müşterilerimizle birlikte ilerliyoruz”
Art Cafe tasarım pastalarıyla öne çıksa da, farklı çeşitlerde ürünleri de es geçilmemesi gereken türden. “Ürünlerimiz pastayla sınırlı değil. Bunun yanında kiş çeşitleri, tuzlu kurabiyeler, tartöletler, sandviçler, kokteyllikler gibi farklı ürünlerle harika bir davet veya samimi kutlama sofraları hazırlayabiliyoruz” diyor Pemra Pilevneli, ve pastacılığın incelikleri üzerine şunları söylüyor: ”Tasarım pastalar, doğum günleri, kutlamalar, nişan ve düğünler için farklı konseptlerde, biraz da trendler doğrultusunda hazırlanıyor. Bu pastaların yaratılış sürecinde çoğunlukla müşterilerimizle birlikte ilerliyoruz. Onların görmek istediğini hayal edip pastaya aktarabilmek önemli. Bunu lezzetimizle de birleştirince güzel işler ortaya çıkıyor”

Birbirinden lezzetli ürünlere eşlik eden renkli tasarımlar ve yaratıcı konseptler, Art Cafe’yi özgün kılan başlıca unsurlardan. Son zamanlarda daha sağlıklı ve yeni nesil beslenme tarzlarına uygun, vegan, vejetaryen gibi ürünler konusunda da çalıştıklarını belirten Pemra Pilevneli, yenilikleri takip ettiklerini ve gelecek için hayalleri olduğunu ifade ediyor.

“Sevildiğimizi bilmek bizim için çok gurur ve mutluluk verici”
Art Cafe bugün, İstanbul’da yer alan iki şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor. 1995 yılında beri bu işi gerçekten severek ve tutkuyla yaptıklarını dile getiren Pemra Pilevneli: “Kaliteden ödün vermiyoruz. Yenilikleri takip ediyoruz. Sevildiğimizi bilmek bizim için çok gurur ve mutluluk verici. Pastacılık ve kafe sektörü 26 yıl içinde çok büyük bir gelişme gösterdi. Bence bunun en büyük sebebi eğitim. Üniversitelerde gastronomi bölümleri açıldı. Birçok sertifikalı kurslar çok iyi programlar sundular. Sosyal medya sayesinde istenilen bilgiye ve aktivitelere ulaşmak artık çok kolay. Bu da dünyaya açılma, daha fazla rekabet ve ilerlemek demek”

Sosyal Medya'da Paylaşın