Yüzyıllık Tatar Döneri Geleneği Caddebostan’da!

Ataşehir ve Kadıköy Çarşı’daki lokantalarıyla yüzyıllık Tatar döneri geleneğini başka lokasyonlarda da sunmaya başlayan Tatar Salim Döner Lokantası, Caddebostan’da açılan yeni şubesiyle dönerde gerçek lezzet arayanları bekliyor.

1600’lü yıllardan bugüne uzanan ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de bahsettiği Kırım Tatarlarına özgü döneri 2012 yılında Ataşehir’deki ilk mekân ile İstanbul gastronomi dünyasına armağan eden Tatar Salim Döner Lokantası, yeni şubeleri ile büyümeye devam ediyor. Az ve öz menüsü ile gerçek lezzet meraklılarına Ataşehir ve Kadıköy Çarşı’da hizmet veren Tatar Salim, son olarak Caddebostan’daki yeni şubesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Günümüzde gastronomi meraklılarının peşine düştüğü “gerçek lezzeti” sağlıklı ve hesaplı menüsüyle sunan Tatar Salim’in öne çıkan lezzetleri arasında Lapseki ve Kastamonu’nun yaylalarında yetişen kuzu ve danaları kullanılarak hazırlanan Tatar döneri, madran suyuyla yapılan yayık ayranı, Mardin’den temin edilen kırık mercimek ve kemik suyuyla hazırlanan mercimek çorbası, ev yapımı tereyağının, Kastamonu Sarıkılçık pirinciyle buluştuğu pilavı, yağı alınmamış ve doğal süt tadını taşıyan bol fındıklı sütlacı bulunuyor.

Ar-Ge ve doğallık bir arada

Sera Gıda’nın 20 yıllık deneyimini doğal lezzetlerle buluşturduğu Tatar Salim Döner Lokantası, geleneksel mutfağımızın önemli düsturlarından “Kendin yemeyeceğin ürünü başkasında da yedirmemelisin” düşüncesini barındırarak, her ürünü özenli ve temiz bir şekilde bir araya getiriyor. Tatar Salim’in lezzet yolculuğuna kaptanlık eden markanın Genel Müdürü Korhan Köserecep, 2012’de, dedesinin adını taşıyan Tatar Salim Döner Lokantası’nı açarak, Tatar döneri için yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarını gerçek döner gurmeleriyle buluşturdu.

Kırım Tatar Döneri başrolde

Dönerde kullanılan yağdan, pişirilirken kullanılan oduna kadar her detayda temizliğin öncelendiği Tatar Salim Döner Lokantası, gerçek döner lezzetini merak eden lezzet kaşifleri için keyifli bir deneyim sunuyor. Bu deneyim içine kimyasal hiçbir unsuru koymayan Tatar Salim Döner Lokantası’nın eşsiz lezzetlerinin sırrı Ar-Ge çalışmalarında saklı. 500 yılı aşkın lezzetiyle Tatar dönerinin geleneksel lezzetini sunarken, yeni lezzetleri de barındıran Tatar Salim, döneri “ara öğün” anlayışından kurtararak gerçek bir lezzet ziyafetinin başrolü haline getiriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın