Yule Log: Le Meurice’de tatlı üçlüsü

Cédric Grolet, bu yıl Paris sarayının masaları için üç orijinal kreasyon sunuyor.

Kutlama sezonu için Cédric Grolet, nefis bir şekilde yeniden yorumlanmış antremelerin “Pure” koleksiyonundan esinlenerek hazırlanmış üç yule log (Noel kütüğü) sunuyor. Her kim üç Noel kütüğü derse, polen ve bal ile daha sıra dışı bir versiyonunun yanı sıra çikolata ve tropikal lezzetlerin tadını çıkarabileceğiniz 6 rue Castiglione’de gerçek mutluluğu bulma şansınızın üç kat daha yüksek olduğunu söylüyor.

Pure Miel Yule Log: alışılmamış

Bu kreasyon, estetiği ve cesareti ile şaşırtıyor! Ustalıkla hazırlanmış bir birleşimi çevreleyen, özenle serpilmiş polen ile hayal gibi bir köpük: gevrek bir bal ve polen yatağında yatan ağaçlık balla kaplı bir dacquoise ve mereng tabakası yer alıyor. Tatlı lavanta nektarlı bir limon jeli, limon suyu ve tatlısı sayesinde bir parça bütünlük sağlıyor. Güçlü ve ilkel tatlara sahip bir polen jeli, zarif ve kararlı bir şekilde orijinal tatlıyı tamamlıyor.

Pure Chocolat Yule Log: yoğun

Bu tatlıda, Alain Ducasse’nin Manufacture de Chocolat’dan siyah altın çok sayıda doku ile birlikte geliyor. Keserken kakao çekirdeği uçları ve çok gevrek fleur de sel içeren bir pralin tabanı bulacaksınız; üzerinde unsuz yapılmış ve üzerinde Alain Ducasse Peru çikolatalı karamel bulunan nemli bir bisküvi bulunuyor. Bir kakao jeli, bu nazik acılığı göklere çıkarıyor ve tamamı bir kat çikolatalı musla kaplanıyor ve üzerine ezilmiş Peru çikolata çekirdekleri serpiliyor.

Güçlü ve yoğun bir kreasyon.

Pure Coco Yule Log: tatlı

Bu versiyon daha hayali ve egzotik olmayı hedefliyor. Çok gevrek kavrulmuş hindistan cevizi pralin, nemli mereng ve hindistan cevizi tozu bazlı dacquoise ile tezat oluşturuyor. Üzerine orman biberli limon jeli konuluyor. Taze hindistancevizi etinden yapılmış bir jel ile birlikte akışkan bir hindistancevizi pralin, bu muhteşem tatlının en iyisini ortaya çıkarıyor. Mascarpone ile kavrulmuş hindistancevizi musu tatlıyı kaplıyor, bu daha sonra hindistan cevizi sütü ile kaplanıyor ve rendelenmiş hindistan cevizi serpiliyor. Bayram yemeğinize mükemmel bir son getirmek için tamamen hafif bir tatlı!

Sosyal Medya'da Paylaşın