Yıldız Şeflerden Nadia Sammut, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Nadia Sammut, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Reine Sammut’un kızı ve şu anda Auberge’nin başında olan Nadia Sammut’un mantrası “daha ​​lezzetli bir dünya yaratma taahhüdü”dür. Burada glüten, rafine beyaz şeker ve sütün tamamı mutfaktan çıkarılmış, yerini farklı un türlerine (özellikle nohut, bezelye ve pirinç) ve meyve şekerlerine odaklanan etkileyici bir beceri seti almıştır. Bu beceriler, bölgenin ve Nadia’nın ailesinin tarihinden yararlanan benzersiz ve cesur bir tatma menüsünde sergileniyor. Yemek odasında oldukça hevesli bir sommelier olan ortağı Ernest, ikejime hazırlama yöntemine uyan balıkları seçer. Geleceğe ve ilham kaynağı Grand Luberon’a bakan sağlıklı ve doğal Güney Fransız mutfağının yaratılmasında sebze bahçesinin de bu ikili için rolü var.

İyi, temiz ve adil gıdaya bağlıyız. Permakültür bahçemizden hasadı pişirmenin yanı sıra eski çeşitlerden, yerel ve organik tarımdan, çevre dostu üreme ve sürdürülebilir balıkçılıktan üretmeye çalışıyoruz. Nadia Sammut, kullandığımız glütensiz unlar tarafımızca öğütülüyor ve atık üretimimizi en aza indirmeye kararlıyız diyor.

Ve sonra, Cuisine Libre (Ücretsiz Yemek Pişirme) dediği şeyi, organik çiftliklerden temiz yiyecekler ve büyükannesinin favorilerinin çoğuna dayanmasına rağmen, glütensiz oluşturulmuş bir menü geliştirmek için çalışmaya başladı – kuskus, cannelloni, tagliatelle. Marsilya’da bir pizza kamyonu açarak nohut, pirinç ve karabuğday unlarından pizza hamuru yaptı. Fas kaktüs unundan bir kuskus geliştirdi. Sonunda, o ve Reine, aile restoranını glütensiz bir bölgeye kaydırdı.

Nadia Sammut’un Institut de Cuisine Libre’si artık gıda alerjileri ve gıda güvenliği konusundaki sözleri yayıyor ve yıllarca süren eğitimini yemek kursları, özel dersler ve diğer aşçılar için eğitimlerle paylaşıyor. Ayrıca, ufukta glutensiz bir fırın var. Bir Michelin yıldızı ve bir yeşil Michelin’in de sahibi.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın