Yıldız Pasta Şeflerinden Gianluca Fusto, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Gianluca Fusto gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Gianluca Fusto, stili, yaratıcılığı ve harika malzemelere duyarlılığı ile tanınan, şef soyağacına sahip bir pasta şefidir. Milano’da doğdu, Milano restoranı Il luogo di Aimo e Nadia’da (2 Michelin yıldızlı) Aimo Moroni’de manevi bir baba bulur. Yann Duytsche ve Fransız Ecole du Grand Chocolat of Valrhona ile dünya çapında birçok önemli işbirliğinden sonra ilk yabancı profesör olarak mesleki-teknik altyapısını tamamlar. Gianluca Fusto Consulting firması ile Paris’ten Dubai’ye, Tokyo’dan Hong Kong’a kişiye özel kurslar ve danışmanlıklar sunmaktadır.

İtalyan pastanesinin önde gelen isimlerinden biri, eğitimleri ve Gençler için Dünya Pastacılık Kupası gibi yarışmalar ve etkinliklerle kendini işine adamış bir profesyonel. Gianluca Fusto, trendleri belirleyen minimalist bir tarzda tüm sunumlarının her detayına özen gösteriyor. Çikolata ile çalışmak için özel bir düşkünlüğü var.

2020’de Lombard’ın başkentinde uzun zamandır beklenen yepyeni Fusto Milano’yu açma hayalini gerçekleştirdi. Pastacılık ürünleri üretip satacağı, etkinlikler düzenleyeceği, teknik ve malzemelerin araştırılması ve geliştirilmesi yapılacak, hatta televizyon programlarının kaydedilmesine bile hizmet edecek, kişiliği kadar sınıflandırılamaz bir alan.

Birçok başarısından dolayı, 2011’de Rimini’deki (İtalya) SIGEP’te Juniores Pastacılık Dünya Kupası’nda Birinciliği kazanmak için İtalyan Takımına koçluk yapmaktadır. Mutfak televizyon programı “Masterchef” 2014’ün İtalyan günlük baskısı olan EXPO 2015’in çeşitli önemli etkinliklerine katılıyor ve Arabic TOP CHEF 2018 TV şovuna özel yabancı konuk olarak katılıyor.

Dünyanın en ünlü tasarımcılarına ve yaratıcılarına odaklanan SKY ARTE Kanal TV formatı “DE.Sign”, Gianluca Fusto’yu “Modern Pastacılığın İtalyan Mimarı” olarak gösteriyor. AMPI (Accademia Maestri Pasticcieri Italiani) ve Associazione Italiana Ambasciatori del Gusto üyesidir. Milano’da Identità Golose’de “En İyi İtalyan Pasta Şefi 2012” ödülüne layık görüldü.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın