Yıldız Şeflerden Janice Wong, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Janice Wong, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

Şef Janice Wong’un rafine ve sürekli gelişen tatlı kreasyonları, dünyanın en iyi mutfak okulu olan Le Cordon Bleu Paris’teki çalışmalarıyla pastacılık alanında kariyer yapmak için başladı. Tatlıların hiçbir zaman bir yemeğin en önemli unsuru olmamasından memnun olmayan Wong, saat 2’de (tatlı barı) açarak bu algıyı aktif olarak değiştirmeye çalıştı. Mutfak sanatına olan bitmeyen tutkusu, onu tatlı ve tuzlu arasındaki sınırları sürekli bulanıklaştırmak da dahil olmak üzere tatlı yapımının sınırlarını test etmeye itti. Zanaatını mükemmelleştirmeye hevesli olan Şef, Singapur, Paris, New York, Chicago, Madrid, Barselona, ​​San Sebastian ve Mayorka’daki sayısız saygın restoranda çalıştı. Birçok aşaması ona Gunther Hubrechsen, Loretta Fanella, Oriol Balaguer, Arzak, Will Goldfarb, Alex Stupak ve Pierre Herme gibi ünlü şeflerle birlikte çalışma fırsatı verdi.

Dünya çapında tanınan birçok yemek etkinliğine katılımının yanı sıra, Şef Janice Wong, önde gelen küresel gastronomi forumu olan Valrhona C3 @ Madrid Fusion 2010’un Asya’daki tek temsilcisiydi. 2011’de STB tarafından Andre Chiang ile Madrid Fusion’ın açılış gecesine ev sahipliği yapması için davet edildi. Şef/Sahip Janice Wong’un ilk girişiminin başarısını kutlamak için genişlemeye bakıyor ve heyecan verici yeni bir mutfak macerasına atılmayı seçti. Şef Janice Wong, başka bir şube açmak yerine, 2am:dessertbar felsefelerinin anlamlı, kar amacı gütmeyen bir genişlemesi olan 2am:lab’ı yaratmayı seçti.

2011 yılından bu yana, 2am:lab, sahibi ve kurucusu Şef Janice Wong da dahil olmak üzere şeflerin sadece benzersiz yemekler sunmakta değil, aynı zamanda yeni lezzetler ve teknikler yaratmak ve alışveriş yapmak konusunda uzmanlaştığı yenilikçi bir yemek yeme merkezi olmuştur. Zaten başarılı olan 2am:dessertbar’ın bu uzantısında, konuk şefler ve ustalık sınıfları sunulan bonus özelliklerden sadece birkaçı.

Janice, son teknoloji kreasyonlarıyla dünya çapında tanınırlık kazandı ve küresel pop-up devresinin müdavimlerinden biri. Yakın zamanda prestijli San Pellegrino Asia’nın 2013 ve 2014 için En İyi 50’si tarafından ard arda ikinci yıl için Asya’nın En İyi Pasta Şefi seçildi. Asya’nın En İyi Pasta Şefi Ödülü (2013, 2014), Dünya Gurme Zirvesi Yılın Pasta Şefi (2011, 2013, 2015).

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın