Yıldız Şeflerden Franco Pepe, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden Franco Pepe, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

İtalya’daki Pepe In Grani restoranın sahibi şef Franco Pepe, The Best Chef Awards tarafından verilen ‘En İyi Pizza Şefi’ ödülünün sahibi oldu. Ustalıkla pişirilmiş 19 seçenek arasında, 2016’dan 2018’e kadar Dünyanın En İyi Pizzası seçilen Margherita Sbagliata (veya “yanlış Margherita”) yer alıyor.

Dünyaca ünlü bir pizza şefi olan Franco Pepe, ‘fonksiyonel pizza’ dediği şeyi yapmak hedefinde. Pizza, sağlıksız olduğu için haksız yere abur cubur olarak ün kazandı. Ancak Pepe’nin bize gösterdiği gibi, pizza doğru malzemelerle ve doğru şekilde yapılırsa sağlıklı ve lezzetli olabilir.

İtalya’nın önde gelen pizzaiolilerinden biri olan Franco Pepe, pizza için asırlık bir tutkuya sahip modern bir zanaatkardır. Napoli’nin yaklaşık bir saat kuzeydoğusunda bulunan Caiazzo’daki Pepe In Grani restoranında ömür boyu süren bu arayışı sergiliyor. Franco’nun anlayışı, bilgisi ve işçiliği, usta fırıncı ailesinden kaynaklanır; Binlerce kez, büyükbabası ve babasından, kardeşleri Antonio ve Massimiliano ile birlikte gözlemlemiş ve öğrenmiştir.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın