Ünlü Şefler Beyoğlu Lezzet Festivali’nde Buluştu

İstanbul’un en lezzetli festivallerinden biri olan “Uluslararası Beyoğlu Lezzet Festivali” başladı. Galataport Saat Kulesi Alanı’nda düzenlenen festivalde, Türkiye’den Azerbaycan’a, Rusya’dan Belarus’a, Brezilya’dan İtalya’ya kadar 15 ülkenin yöresel lezzetleri bir araya geldi. Türk mutfağının tüm dünyaya tanıtılmasının yanı sıra dünya mutfaklarını da yakından tanıma fırsatı sunan festival beş gün boyunca ziyaretçilerine kültür ve lezzet şöleni sunacak.

Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleşen festivalde ‘Gıdanı Koru’ temalı yemek yarışması düzenlendi. Ağırlıklı olarak Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Aşçılık Programı öğrencilerinin katıldığı yarışmanın moderatörlüğünü şef ve gastronomi yazarı Elif Edes yaptı. Ünlü şef Eyüp Köşkeroğlu da büyük ilgi gören yarışmanın jüriliğini üstlenen isimler arasındaydı. Kültür söyleşilerinin konuğu ise Maria Ekmekçioğlu oldu.

Gıda israfının engellenmesine yönelik ödüllü yemek yarışmasında öğrenciler hünerlerini sergilerken, ünlü şefler de gastronomi tutkunlarına unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Sosyal Medya'da Paylaşın