Ukrayna ağırlama ve gastronomi profesyonelleri Gastromasa 2022 için bir araya geldi

Kültürler arasında bir köprü oluşturma amacıyla her yıl İstanbul’da gerçekleştirilen ve dünyaca ünlü gastronomi yıldızlarını aynı platformda buluşturan Gastromasa dünyaya açılıyor. 2022 yılında İstanbul’un yanı sıra Ukrayna’da da gerçekleştirilmesi planlanan organizasyon için Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen ve Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı Başkanı Mariana Oleskiv sektör profesyonellerinin katıldığı bir toplantıyla konferans programını paylaştı.

Ukrayna basını karşısında gerçekleştirilen imza töreniyle ilk adımı atılan Gastromasa Ukrayna için hazırlıklar başladı. Restoran sahiplerinin, şeflerin ve otel genel müdürlerinin katıldığı toplantıda organizasyonun detaylarını paylaşan Mariana Oleskiv ve Gökmen Sözen, misafirlerden gelen soruları cevapladı. Bu yıl Gastromasa Ukrayna’nın temasının ‘Ürün’ olacağını söyleyen Gökmen Sözen, Ukrayna’nın tarımsal çeşitliliğine ve gastronomik zenginliğine vurgu yaptı.

Her yıl dünyaca ünlü şefleri ve gastronominin fikir önderlerini aynı platformda buluşturan Gastromasa, Ukrayna’da bir şehir ve gastronomi turuyla başlayacak. Odessa şehrinde başlayacak olan bu gastro-turda şehrin en özel noktaları ve şarap bağları gezilerek bölgenin zenginliği misafirlerle paylaşılacak. Ardından bu turu Kyiv’de sürdürecek olan konuklar konferans öncesi Ukrayna gastronomisi ve kültürünü deneyimleme fırsatı bulacaklar. Gastromasa’nın dünyanın en önemli gastronomi organizasyonlarından biri olmasının yanı sıra bir konferanstan çok daha fazlası olduğunu söyleyen Gökmen Sözen, “Gastromasa’yı sadece bir konferans ya da yemek etkinliği olarak düşünemeyiz. Eğer biz bir ülkede etkinlik yapıyorsak, ağırlama ve ülkenin tanıtımının iyi yapılması burada çok önemli. Bir ülkenin iyi şefleri olabilir ancak tanıtım çok önemli. Bu etkinliğin en önemli özelliklerinden birisi de uluslararası basının aynı platformda buluşuyor olması” dedi.

Gastronomi turunun ardından binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda gastronomi dünyasının yıldızları konuklarla deneyimlerini, gastronomiye dair bakış açılarını ve mutfak sırlarını paylaşacaklar. Dünyanın en seçkin gastronomi konferanslarından biri olan Gastromasa, yarattığı etkileşim ve kültürler arası köprüyle her yıl uluslararası medya ve gastronomi kuruluşlarının takdirini topluyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın