Mauro Colagreco’dan sürdürülebilirliğe destek

Michelin yıldızlı ünlü şef Mauro Colagreco, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla burger zinciri Carne’nin, Brüksel’e yeni kazandırılan Gare Maritime’da sunulacağını açıkladı. B Corp sertifikasına sahip ürünler Avrupa’da, sürdürülebilir pazarlarda bulunacak.
Mauro Colagreco yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bu pazarın bir parçası olmak, değerlerimizi paylaşmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için birlikte çalışmak benim için büyük bir başarı. Carne ile her yediğinizde yaşamak istediğiniz dünyaya siz karar veriyorsunuz ve bunu kendim, çocuklarım ve gelecek nesiller için seçtim.”
B Corp sertifikası nedir?
B Corp; şirketlerin etik, topluma ve çevreye duyarlı finansal politikalar geliştirmesini teşvik etmek için geliştirilmiş bir sertifika sistemi ve topluluğudur. B Corp sertifikası alan şirketler karlarını yüksek tutmaya çalışırken sosyal bir amaca hizmet etmeye de devam ederler. Bir şirketin B Corp sertifikası alabilmesi için sosyal ve çevresel performansı, şeffaflığı ve hukuki hesap verilebilirliği B Lab adındaki uluslararası ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon tarafından değerlendirilir

Sosyal Medya'da Paylaşın