Türkiye’nin yeni ‘Unicorn’u Getir oldu!

Çevrimiçi market uygulaması Getir’in değeri son aldığı 300 milyon dolarlık yatırımla 2.6 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Böylelikle, yerli girişim olan Getir uygulaması Türkiye’nin ikinci Unicorn’u oldu.

Getir kurucusu Nazım Salur tarafından yapılan basın açıklamasına göre Getir, artık bir “Unicorn” oldu. Son yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım topladı ve şirketin toplam değerlemesi 2.6 milyar dolara ulaştı. Salur, “Bu gelen yatırımdan 25 milyon lirayı saha çalışanlarına bayilerimiz üzerinden dağıtacağız, jest yapacağız” dedi ve sermaye artırımından sonra beş ortağın hisse oranının yüzde 60’ın üzerinde kaldığını, yeni kaynağın ise Sequoia Capital ve Tiger başta olmak üzere mevcut ortaklardan geldiğini söyledi.

Şirketin yeni yatırımlarla bu yıl içinde Almanya, Fransa ve Hollanda’da faaliyete geçeceğini ifade eden Nazım Salur, Getir’in Brezilya’da da operasyonlara başlamasını istediklerini ifade etti.

Türkiye’nin ilk ‘Unicorn’u oyun şirketi Peak Games olmuştu. 2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak Games 1,8 milyar dolar karşılığında ABD’li mobil oyun şirketi Zynga’ya satıldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın