Türk ve Dünya Mutfakları Tek Bir Çatı Altında: Gloria Serenity Resort

Ailesinden aldığı vizyonla Gloria Hotels & Resorts’u daha ileriye taşımak için çalışmalar yapan Yunus Özdemir, genç bir iş adamı. Hem otellerin Yönetim Kurulu Başkanı hem de Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili.

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Antalya’da Özaltın Holding tarafından 1997 yılında kurulan Gloria Hotels & Resorts’un çok vizyoner bir Yönetim Kurulu Başkanı var: Yunus Özdemir. 32 yaşındaki Özdemir, Sabancı Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun. Aileden öğrendiklerini geliştirerek, onların vizyonuyla hareket eden Yunus Bey, halihazırda hem otelin Yönetim Kurulu Başkanlığını hem de Özaltın Holding’in Başkan Vekilliğini yürütüyor.

Gloria Hotels & Resorts’un lüks ve sadeliği bir araya getiren nadide otellerden olan Gloria Serenity Resort’ü konuşuyoruz Yunus Bey’le: “Misafirlerimiz burada her adımda kendilerini özel ve önemli hissediyorlar çünkü sadece bir tatil mekânı değil, bir yaşam tarzı sunuyoruz. Bir tatilden bekledikleri her şeyi en iyi şekilde yaşatmayı amaçlayarak yola çıktık” diyor. Geçen yıl renove edilen otelin her detayının misafirlerden ilham alınarak tasarlandığını sözlerine ekleyen Özdemir, bununla birlikte kendilerini farklı kılan en önemli ayrıntının çalışanları olduğunu da belirtiyor: “Tüm misafirlerimiz daha i.eri girdikleri ilk andan itibaren güler yüzle evlerinin kapısını açıyormuşçasına kendilerini karşılayan çalışanlarımızla buluşuyor ve mutfaktan servise, temizlikten eğlenceye her alanda işlerinde uzman kadromuzla vazgeçilmez bir hizmetle karşılaşıyor.”

Gloria Serenity Resort’un gastronomi deneyimleri

Gastronomik açıdan da hem Türk hem de dünya yemeklerini sunan Gloria Serenity Resort’un birçok kültürü barındıran mutfaklarını sorduğumuzda Yunus Bey; otelin yedi a la carte, üç snack ve bir 7/24 hizmet veren restoranı, dondurma dükkânı, pastanesi ve çikolata mağazası olduğunu söylüyor ve restoranları tanıtmaya başlıyor: “Türk mutfağını daha iyi tanıtıp, onu gerçek değerine ulaştırmak amacı ile açtığımız Kül ve Chef A La Carte restoranlarında şeflerimiz Türk ve Anadolu mutfağının en özel lezzetlerini sunuyorlar.”

Kül’ün ocakbaşı konseptinde olduğunu belirten Özdemir, “Tamamen orijinaline uygun zırhtan geçirilerek hazırlanan kebap çeşitleriyle Türk misafirlerimizin beğenisini kazanmış olup, yabancı misafirlerimiz tarafından da çok ilgi görüyor” ifadelerini kullanırken; Chef A La Carte’nin ise Anadolu mutfak kültürünü tanıtmak amacıyla kurduklarını anlatıyor: “Burada tamamen yerli ve yerel ürünlerin modern teknikler ile yorumlandığı Modern Anadolu ve Türk mutfağı konsepti ile hizmet veriyoruz.”

Dünya mutfakları sundukları mekânlardan da detaylı bir şekilde bahsediyor Yunus Bey, “Konuklarımızı, La Trattoria Romana ile İtalyan mutfağına, Le Jardin Au Printemps ile Fransız mutfağına ve AKA ile Japon mutfağına lezzetli bir yolculuğa çıkarıyoruz. Balık tutkunlarını tamamen mevsiminde ve günlük balık avına g.re denizden o gün çıkan taze deniz ürünlerin servis edildiği Riverlanding’de, steak’ten vazgeçemeyen misafirlerimizi ise Fuego’da ağırlıyoruz.”

Bunların haricinden Gloria Serenity Resort’ün ana restoranı olan Tetrasomia’nın 7 gün 7 farklı mutfak temasında üç öğün açık büfesiyle Türk ve dünya mutfaklarını sunduğunu anlatan Özdemir, ayrıca Estela A La Carte Restoranı’nın da farklı lezzetleri a la carte olarak konuklara servis ettiğini söylüyor.

Hem çevresel hem de sosyal sürdürülebilirlik öncelikli

Gloria Serenity Resort’ün mutfaklarındaki ürün kullanımı hakkında Yunus Bey, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konularının öncelikli olduğunu söylerken; mutfakta sıfır atık, minimum karbon ayak izi ve enerji tasarrufu ana başlıklarıyla hareket ettiklerini anlatıyor. 

Sosyal sürdürülebilirlik konusuna da önem verdiklerini ekleyen Özdemir, “2005 yılından beri ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini uyguluyoruz. Bu yönetim sistemi haricinde sürdürülebilir turizm sertifikası olan ve sosyal sürdürülebilirliği de çok önemseyen Travelife belgesine sahibiz. 4 otelimizde Sıfır Atık belgelidir. Aynı zamanda otelimizde GreenTeam kurulmuş olup, bu ekip içerideki çalışmaları beraber yürütmektedir” ifadelerini kullanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın