Gastromasa, Türkiye Gastronomisini Dünyaya Taşıyor!

Dünyanın en önemli konferanslarından biri olarak kabul edilen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 9’uncu yılında gastronominin önemli destinasyon merkezlerinden Londra’da gerçekleşiyor. ‘Inspiration’ temasıyla Olympia West’te düzenlenecek Gastromasa London, 28-29 Mayıs tarihlerinde gastronomi dünyasının dev isimlerini bir araya getirecek.

Gastronomi dünyasını son 9 yıldır İstanbul’da buluşturan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, global sahnede yerini almaya hazırlanıyor ve gastronominin önemli duraklarından biri olan İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenleniyor. Dünyanın en önemli gastronomi etkinliklerinden biri olarak kabul edilen organizasyon, 28-29 Mayıs tarihlerinde Olympia West’te gerçekleşecek.

‘Inspiration’ temasıyla düzenlenecek

Dünya ülkeleri ile gastronomi arasında köprü kurma misyonunu sürdüren Gastromasa, bu yıl Londra’da ‘Inspiration’ temasıyla gastronomi sektörünün en yeni trendlerinin ve en yeni fikirlerinin nabzını tutacak. Gastromasa Londra Konferansı boyunca misafirler, dünyanın önde gelen şefleriyle tanışma şansına ve hikâyelerini kendilerinden dinleme fırsatına sahip olacaklar.

Gastronominin yıldızları sektöre ışık tutacak

Ferran Adrià, Dabiz Muñoz, Ana Roš, Eduard Xatruch, Diego Guerrero, Clare Smyth, Simon Rogan, Jeremy Chan, Jordi Roca, Antonio Bachour, Endo Kazutoshi, René Frank, Franco Pepe, Santiago Lastra, Joris Bijdendijk, Andrea Berton, Fredrik Berselius, Begoña Rodrigo, Mohamad Ørfali, Matt Abé, Ago Perrone, Giorgio Bargiani, Matthias Ingelmann, Terry Kandylis gibi dünyaca ünlü şeflerin, pastry şeflerin, miksolojistlerin ve sommelierlerin olacağı panellerde önemli başarıları imza atmış gastronomi, turizm ve ağırlama sektörünün önemli profesyonelleri ve fikir önderleri Gastromasa Londra sahnesinde yer alacak.

Sözen Group ve Gastromasa Kurucusu Gökmen Sözen, Londra’da ilk defa düzenlenecek Gastromasa Londra için şunları söyledi: “26 yıl önce çıktığım gastronomi yolculuğunda, sektörde büyük bir gastronomi etkinlik şirketi olan Sözen Group ile kurduğum Gastromasa dünyanın en önemli oyuncuları arasına girdi. Bir Türk markası olan Gastromasa, dünya ligine çıkarak global bir marka oldu. Açıkça söyleyebilirim ki dünyanın en önemli kongre markasıdır. Dünyanın birçok ülkesinin önde gelen önemli şefleri, yatırımcıları, restoran profesyonelleri ve uluslararası medyası 10 yıldır Gastromasa’yı yakından takip ettiler ve burada yaklaşık 20 bin kişilik ziyaretçi kitlesiyle dünyanın en önemli organizasyonlarından biri oldu”

Londra’yı seçme konusundaki önemini de anlatan Sözen, “Londra, benim için dünyanın en önemli gastronomi merkezidir. Gastromasa’yı Londra’da yapmamızın sebebi, tüm dünya mutfaklarının burada bulunmasıdır. Farklı kategorideki mutfakları barındıran Londra, dünyanın çekim merkezidir. Gastromasa dünyada kendini kabul ettiren bir marka oldu. Londra’dan sonra farklı ülkeler de olabilir ama biz Londra’da kalıcı olmak istiyoruz. Bu nedenle Londra’da çok önemli bir konferans yapacağız. Gelecek yıllarda workshopları, demoları, tadımları ve sponsor stantlarıyla büyüyen bir Gastromasa’yı Londra’da göreceğiz. Gastromasa markamızın büyüyerek, en büyük hayallerimden biri olan uluslararası arenada gerçekleştiğini görmek, benim için gerçekten gurur verici. Önümüzdeki senelerde bu hayalimin devamını farklı ülkelerde de gerçekleştirmeye devam edeceğime olan inancım tam!” diyor ve ekliyor: “Ayrıca Türkiye’yi dünyaya tanıtmada öncü firmayız. Türkiye’yi gastronomi sektöründe tanıtma konusuna büyük bir eforla devam edeceğiz. Gücümüzü sektörden alıyoruz” ifadelerini kullanırken, ayrıca emeği geçen uluslararası ajanslara, şeflere, Londra’daki tüm restoran profesyonellerinin yanı sıra Gastromasa Londra’ya destek veren tüm sponsorlarını teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Gastromasa Londra Konferansı’na ücretsiz giriş için aşağıdaki linke tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz: https://www.gastromasa.com/register

 

Sosyal Medya'da Paylaşın