Turizm çalışanlarının aşılanmaya başlayacağı tarih belli oldu!

Turizmin başkenti Antalya’da turizm çalışanlarının aşılanmaya başlayacağı tarih belli oldu.

Sabah’tan Erdoğan Öztürk’e bilgi veren Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına 7 Nisan tarihinden önce başlanacağını belirtti.

Yetkililer, “Güvenli Turizm Sertifikalı” olarak hizmet verecek olan konaklama yerlerindeki turizm çalışanlarının aşılama programının nisan ayı içerisinde bitirileceğini açıkladı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, ilk etapta halen açık olan ve Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip otellerin çalışanları aşılanacak. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Aşı kayıt işlemleri sürüyor

Kentin önemli turizm destinasyonlarından biri olan Belek Turizm Merkezi, Alanya ve Kemer ilçelerinde de alınan aşı kararıyla birlikte sezon öncesi hazırlıklarını aralıksız yürütüyor. Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, aşılama programının Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Türkiye genelinde bakanlığımız ve Bilim Kurulu’nun uygun gördüğü gruplar, Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla aşı olacaklar kaydediliyor.

Yapılan açıklamada ayrıca ‘Güvenli Turizm Programı’ çerçevesinde turizm personelinin öncelikli olarak aşılanması için kayıt sisteminin bitmek üzere olduğu ifade edilerek, “Turizm Personeli Aşılama Kayıt Sistemi hayata geçti. ttps://turizmpersoneli. tga.gov.tr adresinden kayıtları almaya başladık. Hatta bitmek üzere” denildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın