TUI Sensatori Resort Barut Fethiye üstün hizmet kalitesi ile iddiasını ortaya koyuyor

Turizm sektöründe yaklaşık olarak 50 yıldır faaliyet gösteren TUI Sensatori Resort Barut Fethiye, 2015 yılında hizmet vermeye başlıyor. Ege sahillerinin en güzel yerleşim yerlerinden olan Muğla’nın Fethiye ilçesinde konumlanan otel, mutlu çalışan-mutlu misafir vizyonu ile büyük başarılara imza atarak üstün gastronomi deneyimi ile de öne çıkıyor.

Barut Hotels Türk turizm sektöründe geçmişten bu güne 50 yıldır edindiği tecrübe, üstün başarı ve hizmet yaklaşımıyla çizgisini her sene yükselterek yoluna devam ediyor. 2019 yaz sezonunda ise The Residence at TUI Sensatori Barut Fethiye’nin açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Ahmet Eke, “The Residence at TUI Sensatori Barut Fethiye Hotel’imiz sektörde ilklerin arasında olma düşüncesi ile adından söz ettirecek ve sektöre örnek teşkil edecek yeni nesil yatırım. Her şey dahil, açık büfesiz, a la carte hizmeti ve bu hizmetin başarılı şekilde uygulanabilirliğini ispat ederek sektöre yeni bakış açısı ve yeni yatırım modelleri kapsamında örnek oluyor” diyor.

“Yöre ürünlerine destek veriyoruz”

TUI Sensatori Resort Barut Fethiye / The Residence at TUI Sensatori Barut Fethiye birbirinden özel restoranlara ve konseptlere ev sahipliği yapıyor. Konseptlerden özellikle Türk mutfağı, Osmanlı mutfağı, Rumeli mutfağı, Ege mutfağı ve Akdeniz mutfağının çok fazla ilgi gördüğünü sözlerine ekleyen Ahmet Eke, “Kendi kültürümüz olan mutfakların tanıtımına özel ilgi göstermekte ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirlerimizin damak hitabımı kendilerine ulaştırırken bir sonraki gelişlerinde önceki tatillerinde tattıkları lezzetin hâlâ var olup olmadığını sormalarını hedefliyoruz.

Mantar Çeşitleri Gecesi, Yöresel Ot Çeşitleri ve Yöresel Balık Tezgâhı otelin en çok sevilen konseptlerinden oluyor. Yöre ürünlerine destek vererek ve buranın topraklarından, denizinden elde ettiğimiz ürünler bize ve misafir geri bildirimlerine göre konseptlerimiz içinde en fazla beğeni alan doğal, etkili sunumlarımız arasında başrol oynuyor” ifadelerini kullanıyor.

“Amacım mutfak sanatını olması gereken değerli seviyeye getirmek”

Ahmet Eke, otelde farklılığı ahenk, senkronizasyon, sevgi, aidiyet, rekabet, eğitim ve bilinçle yakaladıklarının altını çizerek sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Farklılığı yakalamak için büyük bir ekip, ekipten olmak için ise büyük bir aile olabilmek gerekiyor. Fethiye Barut Hotel mutfak ekibi olarak uzun yıllardır bir arada çalışan büyük bir aileyiz en büyük gücümüz ve farkımız da budur. Mesleki olarak her zaman elimden geldiğince bulunduğum sektör içinde farklı olmaya çaba gösterdim. Bu günden 10 yıl önce otel işletmelerinde hizmetin değişmesi gerektiğinin planlarını yapmaya başladım ve bu kapsamda bazı projeler geliştirdim. 10 yıl önce uygulamaya başladığım ve hali hazırdaki otelimizde de uygulamada olan bu projenin zamanla sektöre yayılması için öncülük, yol göstericilik yapmak ve sektörde değişim sağlamayı hedefliyorum. Hedefimi kendimce adlandırma şeklim (Gastro Neo) ’Yeni Nesil Gastronomi’dir. Amacım ülkemizin milli serveti olan gıda tüketimlerinin arz ve talebe göre tüketilecek miktarda üretilmesi ile geri dönüşüm sağlanmış milli serveti ile ülkeme ve yatırımcıma katkı sağlamak ve Mutfak Sanatını olması gereken değerli seviyeye getirmek.”

Sosyal Medya'da Paylaşın