Radisson Hotel Group, Türkiye’de 20 otel daha açmaya hazırlanıyor!

Dünya otel devleri Türkiye’de otel yatırımlarına devam ediyor.

120 ülkede 9 marka ve 1400 oteliyle faaliyet gösteren Radisson Hotel Group Türkiye’de faaliyette veya geliştirilmekte olan 30 otel ve 4.500’den fazla odaya sahip. Radisson Türkiye’de 3 ila 5 yıl içinde 50’den fazla otele ve 10 bin odaya ulaşmayı hedefliyor. Akşam’dan Özgül Öztürk’e değerlendirmelerde bulunan Radisson Hotel Group Ukrayna, Gürcistan, Türkiye Bölge Direktörü Antoine Moubarak Türkiye’ye olan bağlılıklarının uzun vadeli olacağını söyledi.

Moubarak şu ifadeleri kullandı: “İstanbul, Bodrum, Bursa ve İzmir, Aliağa’da geliştirme aşamasında olan projelerimiz var. Radisson RED gibi yeni markaların piyasaya sürülmesiyle ve resortlar, kongre merkezleri, iş otelleri, apart daireler ve butik otel gibi projelerimizin olduğu dengeli portföyümüzle ülkedeki varlığımızı daha da çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Radisson Hotel Group ağımıza katılmak üzere mevcut otellerin dönüştürülmesinde de birden fazla fırsat olacağına inanıyoruz.”

Türk yönetici ve çalışanların turizm sektöründeki deneyimine de dikkat çeken Moubarak, “Yıllardır Türklerle çalışıyorum. Türk insanı misafirperver. Hizmet, onların adeta DNA’larının bir parçası. Kibar, cana yakın ve çok profesyoneller. Son derece sıkı çalışma eğilimindeler. Türklerle çalışırken anahtar kelime ‘güvendir’” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın