Thomas Cook, online seyahat şirketi olarak ATOL lisansını aldı

On binlerce yolcuya tedarikçiye ve çalışana 100 milyonlarca pound borçla iflas eden Thomas Cook, online seyahat şirketi olarak ATOL lisansını aldı.

Şirketin sahibi Çinli turizm grubu Fosun, Çin’in Shanghai kentinden başlayarak Thomas Cook konsept mağazaları açacak. Temmuz ayında Çin’de Thomas Cook’u yeniden faaliyete geçiren şirketin, 170 binden fazla müşteriye hizmet verdiği belirtiliyor.

Yeni açılacak mağazalar çok işlevli olacak

Fosun’un Thomas Cook’u İngiltere’de online seyahat acentesi olarak yeniden faaliyete geçirmesinin birinci aşama olduğu, ikinci aşamada Casa Cook, Club Med ve Cook’s Club’ın Thomas Cook’un İngiltere’deki çevirim içi ürün sistemine dahil edileceği kaydedildi. Fosun’un Çin’de açacağı mağazaların dar kapsamlı ancak çok işlevli ve bir seyahat acentesinden fazlası olacağı ifade edildi. Çin’de açılacak mağazalar kayak makineleri, kayak eğitimleri, egzotik içecekler ve çocuklara yönelik çekici etkinliklerin olacağı merkezler olarak konumlandırılacak.

Yaşam tarzı platformu

BBC’ye konuşan Fosun Turizm CEO’su Jim Qian, ”Gelecekte küresel olarak piyasaya süreceğimiz pek çok şeyi Çin’de test edeceğiz. Yeni konsept mağazalar, çevirim dışı varlığa da sahip olmak istediğimizin kanıtı. Thomas Cook Çin’de, bir online acenteden fazlası olarak yeniden faaliyete başladı. Şirket, bağlantılı ürünleri ve hizmetleri sunan bir yaşam tarzı platformu olarak tasarlandı. Yaşam tarzımlatformu, otelden bilete, eğlenceden eğitime ve perakendeye kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Thomas Cook’u İngiltere’de şimdilik sadece bir online platform olarak yeniden faaliyete geçirdik. Ancak daha fazlasını eklemek istiyoruz” dedi.

“Platforma daha fazla ürün ekleyeceğiz”

Jim Qian, Thomas Cook’un pandeminin ortasında yeniden faaliyete geçirilmesinin yanlış olduğu yönündeki eleştirilere ise, ”Bu bir soft açılıştı ve seyahat sektörü kendini toparladığında işlerin nasıl gittiğini görmek için yapıldı. Bu platforma daha fazla ürün ekleyeceğiz” şeklinde yanıt verdi.

2022’ye kadar 10 yeni Club Med açacak

Çin turizm sektöründe güçlü bir toparlanma olduğunu kaydeden Jim Qian, her şey dahil konseptindeki Club Med tatil köylerini küresel olarak yavaş yavaş yeniden açmaya başladığını ifade etti. Markayı büyütmek istediklerini belirten Qian 2020’de faaliyete geçecek 10 yeni tatil köyü inşa ettiklerini açıkladı.

Sosyal Medya'da Paylaşın