Fairmont Quasar Istanbul Meksika Gastronomi Haftası’na ev sahipliği yaptı

Fairmont Quasar Istanbul, İstanbul Meksika Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği Meksika Gastronomi Haftası’nın 18 Eylül 2020 tarihindeki gala yemeğinde misafirlerine Latin esintileri dolu bir gece yaşattı.

İstanbul Meksika Başkonsolosu Maria Isabel Arvide Limon ve Fairmont Quasar Istanbul’un Otel Müdürü Can Özmeriç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye iş, sanat ve moda hayatından isimlerin de aralarında bulunduğu seçkin davetliler katıldı.

Meksika mutfağının yükselen yıldızı şef Norberto Ruiz Castro’nun hazırladığı benzersiz lezzetlerin misafirlere sunulduğu davet, kokteyl ile başladı. Ardından Aila Restaurant’a geçen konuklar, Norberto Ruiz Castro’nun geleneksel tariflerin yanı sıra yaratıcı yorumları bir araya getirdiği lezzetleri Mariachi Trio eşliğinde tattılar.

Gecede bir konuşma yapan Meksika Başkonsolosu Maria Isabel Arvide Limon “UNESCO’ya göre, geleneksel Meksika yemekleri insanlığın somut olmayan bir mirasıdır çünkü ziraai teknikleri, ritüel uygulamaları, eski pratik bilgileri, mutfak tekniklerini, atalara ait topluluk geleneklerini ve davranış tarzlarını içeren eksiksiz bir kültürel modeldir. Ayrıca, mutfağımızın en iyi geleneklerinin genç varisi olan şefimiz Norberto Ruiz Castro’yu size tanıtmak istiyorum. Kendisi aile ocaklarında yemek yapmayı öğrenen ve yenilik yaparken gelenekleri korumakla görevli yeni bir neslin temsilcilerindendir ve bunu bize bu gece göstermiştir” dedi.

Ardından söz alan Otel Müdürü Can Özmeriç; Güvenli Turizm Sertifikası ile belgelendirilen ve ALLSAFE programı kapsamında en yüksek temizlik standartlarını ve yeni prosedürleri hayata geçiren Fairmont Quasar Istanbul’da geliştirilmiş güvenlik kurallarını uygularken de misafirlerine konforlu, eşsiz ve şaşırtıcı deneyimler yaşatmayı hedeflediklerini belirterek önümüzdeki günlerde de farklı etkinliklere ev sahipliği yapıp şehre renk katmaya devam edeceklerini söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın