Swissôtel’in Dünyadaki İlk Healing ve Vitality Odaklı Oteli: Swissôtel Uludağ Bursa

Hem yurt içinde hem de yurt dışında lüks otel zincirlerinde çalışarak kariyerini sürdüren Ufuk Demir, 2021 yılından bu yana Swissôtel Uludağ Bursa’nın Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor. Demir ile gerçekleştirdiğimiz röportajda Swissôtel Uludağ Bursa’yı ve bir yandan da hem Bursa turizmi hem de Türkiye’deki turizm ve ağırlama sektörünü konuştuk.

Yurt içinde ve yurt dışında lüks otel zincirlerinde görevler alan Ufuk Demir, 2021 yılı itibariyle Swissôtel Uludağ Bursa Genel Müdürü olarak kariyerini devam ettiriyor. Swissôtel’in dünyadaki ilk healing ve vitality odaklı oteli olan Swissôtel Uludağ Bursa’nın bu bölgeye katacağı değerleri soruyoruz Demir’e ve şöyle yanıtlıyor: “Otelimiz, etkileyici Kirazlıyayla Bölgesi’nde iyileştirici bir konaklama deneyimi sunmanın yanı sıra tarihi bir öneme sahip” diyerek sözlerine başlıyor. Bu önemi açıklayan Ufuk Bey, Swissôtel Uludağ Bursa’nın i.inde bulunduğu Kirazlıyayla Sanatoryumu’nun Anıtkabir mimarı H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından tasarlandığı ve bu özel tarihe saygı gösterdiklerini söylüyor.

Swissôtel Uludağ Bursa’nın konuklarına sundukları ve sürdürülebilirlik

Swissôtel Uludağ Bursa’nın konuklarına sunduğu deneyimleri konuşuyoruz Genel Müdür Ufuk Demir’le: “Swissôtel Uludağ Bursa, 12 ay boyunca hizmet veriyor. Otelimizde, konaklamanın ve zihinsel rahatlamanın önemini vurguluyoruz. Swissôtel’in imzası niteliğindeki Pürovel Spa & Sport, açık ve kapalı yüzme havuzları, tuz odası ve çeşitli masaj seçeneklerinin yanı sıra meditasyon, yoga ve doktorlar eşliğinde sağlık danışmanlığı gibi hizmetler sunarak her misafirimiz için özelleştirilmiş bir konaklama deneyimi sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.

Otelin mutfağını da konuşmadan geçmiyoruz. Sağlıklı yaşam odağında kendisini konumlandıran otel, sürdürülebilir ve sağlıklı bir mutfak anlayışına sahip. Bu konudaki çalışmalarına değinen Ufuk Bey, “Swissôtel Uludağ Bursa mutfağında, yerel ve endemik ürünlerin menülerinde yer alması bizim için oldukça önemli. Bölgedeki yerel çiftçilerle iş birliği yaparak; kiraz, çilek, yabanmersini, ceviz ve incir gibi çeşitli meyve ve sebzeleri taze ve doğal bir şekilde misafirlerimize sunmaya özen gösteriyoruz” diyor.

Ufuk Bey ayrıca Swissôtel Uludağ Bursa’nın sıfır atık belgesine de sahip olduğunu söylüyor ve sürdürülebilir bir mutfağa sahip olmak için geri dönüşüme büyük bir önem verdiklerini, atık ve posaları en son aşamaya kadar değerlendirdiklerinden bahsediyor.

Turizmdeki gelişmeler ve trendler

Sektörde uzun yıllardır bulunan Ufuk Bey’e turizmci kimliğinden bir soru soruyoruz: turizm konusunda Bursa’nın son yıllardaki gelişimi. Ufuk Bey, ilk olarak turizm sektöründe sadece Bursa ve Uludağ olarak değil, genel çerçevede Türkiye olarak bakmak gerektiğini söylüyor ve devam ediyor: “Wellness” ve wellbeing denildiğinde herkesin aklına ilk olarak Avrupa geliyor. Türkiye’de uluslararası zincirin bir markası olarak bu konseptte var olan tek oteliz. Bu da doğal olarak sadece Bursa’ya değil, Türkiye’ye de katkı sağlıyor.” 

Hem dünyadaki hem de Türkiye’deki turizm ve ağırlama sektörünün trendlerine yönelik öngörülerini de paylaşan Demir, pandemiden sonra insanların kapalı alanlardan çok doğa, wellness ve detoks odaklı yaşamaya başladıklarını ve turizmin de bu yönde şekil alacağını söylüyor.

‘İyi hisset, keşfet, iyileş’

Swissôtel Uludağ Bursa’nın gelecek planlarını sorduğumuz Genel Müdür Ufuk Demir, “‘İyi hisset, keşfet, iyileş’ prensibiyle yola çıkarak Swiss Mountain Clinic’i açmak için hazırlanıyoruz. Daha sağlıklı ve enerjik bir yaşamı hedefleyen herkese özel programlar sunmayı amaçlıyoruz. İyi yaşam, detoks ve kilo kontrolü gibi alanlarda, Swiss Mountain Clinic’te Longevity ve Scientific Wellness uygulamalarını misafirlerimizle buluşturacağız. Anti-aging tedavilerinden detoks programlarına, ozon terapisinden mezoterapi ve akupunktura kadar her türlü ihtiyaca özel hizmetlerle, konuklarımızın en iyi versiyonlarına ulaşmalarına yardımcı olacağız” diyerek sözlerini noktalıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın