Steakhouse konseptinin fark yaratan markası: Elbet Steakhouse

Rahat ve konforlu havası ile misafirlerine en iyi kırmızı eti sunan Elbet Steakhouse, Akatlar’daki ilk şubesiyle kısa zamanda kendisine daimi bir kitle yarattı. Dana bonfileden hazırlanan lokum, fırında pişirilen dana kaburga, kuzu kafes ve kendi üretimi olan sosis ve sucuklara kadar geniş ürün yelpazesiyle birlikte mis gibi kokan ekmekleri ile et severlerin en gözde noktalarından biri olan Elbet Steakhouse’u, Kurucularından Şef İbrahim Çolak’tan dinledik.

Elvan Şahin ve İbrahim Çolak, 2016 Mayıs ayında Elbet Steakhouse ortaklığıyla bir araya gelmeden önce restoran ve et sektöründe 16 yıllık eşsiz bir hizmet deneyimi ile alanlarının ustaları oluyor. Akatlar’da 32 metrekarelik bir alanda 3 masa, 12 sandalye ve 3 personel ile Elbet markasının yolculuğuna başlayan Çolak ve Şahin, zengin menüsü ile kısa sürede daimî bir kitleye ulaşarak şube sayısını 2’ye katlıyor. Başarılı şef Çolak, “Elbet Steakhouse şubelerimiz, genel konseptleri itibariyle rahat, konforlu ve butik bir yapıya sahip” diyor.

Et ve ete dair her şey Elbet Steakhouse’da

“Konseptimiz steakhouse konsepti olup bonfileden antrikota, t-bone biftekten kuzu eti çeşitlerine kadar geniş bir et yelpazesini misafirlerimize sunuyoruz” diyen şef Çolak, etin tadına varılabilecek yegâne adreslerden biri olan Elbet Steakhouse’un orijinallik ve tazeliğine de vurgu yapıyor. “Mevsiminde ve taze ürünler kullanıyor ve birbirlerine yakışacakları lezzetleri bir araya getiriyoruz” diyen Şef Çolak şöyle devam ediyor: “Yeni tatları araştırarak ve sektörü yakinen takip ederek özenle hazırladığımız menülerimizi misafirlerimizle buluşturuyoruz.”

Misafir memnuniyeti, önceliğini her zaman koruyor

Burger ağırlıklı menüsünün yanı sıra; dana bonfileden hazırlanan lokum, fırında pişirilen dana kaburga, kuzu kafes, kendi üretimi olan sosis ve sucuklar ile geniş ürün yelpazesini misafirleriyle buluşturan Elbet Steakhouse için misafir memnuniyeti ve gerçek bir et deneyimi sunmak ilk sıralarda yer alıyor. Başarılı şef misafirlerin mutluluğunun ve bu deneyimi en kaliteli şekilde sunmak için çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Öncelikle misafir memnuniyeti bizim için en önemli husus. Misafirlerimizle birebir ilgilenerek onların memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Her aşamada titiz bir çalışma…

Kaliteyi korumak adına ürün alımından misafir sunumuna kadar her bir aşamada titizlikle çalıştıklarını belirten Şef Çolak, “Kendi çiftliğimizden ürünler ile sezon ürünlerini misafirlerimizin beğenisine en kaliteli şekilde sunuyoruz. Ayrıca restoranımıza özel menüler de geliştiriyoruz. Ev yapımı sosis, ilik, kokoreç, erik suyu gibi özel ürünlerimizle ön plana çıkıyoruz” diyor. Herkesi Elbet’in bu eşsiz ve özel lezzetlerini denemeye davet eden başarılı şef İbrahim Çolak, butik yapılarını koruyarak bu sektörde özel lezzetleri ve titiz çalışmaları ile uzun bir süre hizmet vermek istediklerini belirterek cümlesini sonlandırıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın