Karma dinamik ve yenilikçi anlayışıyla Side’de farkını ortaya koyuyor

Yöresel ve dünya mutfağına odaklanan Karma, Antalya’nın Side ilçesinde hayata geçiriliyor. Hem göze hem damağa hitap eden lezzetleri ve sunumlarıyla bölgenin en çok tercih edilen mekânlarından biri olan Karma’da İşletme Sahibi Mahmut Gökkaya ile bir araya geldik ve keyifli bir söyleşiye imza attık.

Yaklaşık 32 yıldır Antalya Side’de turizmin farklı alanlarında çalışan Mahmut Gökkaya, son dokuz yıldır en sevdiği sektör olan gastronomi ile iç içe. “Turizmin içinde büyüyünce doğal olarak çok seyahat edip, çok farklı kültürden insanlarla tanışıyorsunuz” diyen Gökkaya, Karma’nın başlangıç noktasıyla ilgili olarak, “Bu seyahatlerde gördüğünüz güzellikler ve lezzetler sizi hep cezbediyor ve arayışa sokuyor, bu sebeple yaşadığınız yeri daha da güzel daha da cazip bir yer haline getirmek istiyorsunuz, Karma’nın hikâyesi de bu noktada başlıyor” diyor.

“Her zaman yeniliğin peşindeyiz”

Gökkaya, turizmin en gözde beldesi Side’de yaşayıp buradaki eksikleri görüyor ve bölgeyi daha ileriye götürmek için iyi bir gastronominin olması gerektiğine inanarak yola çıkıyor. “Bu bitmeyen bir yol” diyen başarılı girişimci, “Her zaman yeniliğin peşindeyiz. Bu da bizi daha heyecanlı tutuyor. En zoru ama keyiflisi ise farklı milletlerden olan ve yemek kültürleri çok farklı olan misafirlerimizin hepsine hizmet verip onları mutlu edebilmek” ifadelerini kullanıyor.

“Yeni trendleri, yenilikleri kendimize göre yorumlayıp mekânımızda uyguluyoruz”

Karma Side’de menüler misafirin beklentisine ve tercihlerine yönelik hazırlanıyor. Mahmut Gökkaya menü hazırlıklarında oldukça titiz davrandıklarının altını çiziyor. Menü oluşumunda yoğun bir şekilde gelen milletlerin, yerli misafirlerin ve özellikle bölgede yaşayanların tercihlerinin etkili olduğunu dile getiren Gökkaya, “Bu sebeple menümüzde kaz ciğeri, istiridye bulabilirken aynı zamanda kuzu etli Şevketi bostan da yer alıyor. Böyle olunca menümüz tüm ürünleri ile ayrıcalıklı oluyor. Hepsini en doğru ve en taze malzemeyi tedarik ederek oluşturuyoruz. Karma’yı her zaman dinamik ve yenilikçi tutmak için biz de her sene yurt içi ve yurt dışı seyahatler gerçekleştirip yeni trendleri, yenilikleri kendimize göre yorumlayıp mekânımızda uyguluyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

“Yapacağımız tüm güzellikler bu evrende bizi bulacaktır”

Mahmut Gökkaya’nın hedeflerinden biri de Side’yi hak ettiği yere getirip, gastronomi radarına almak ve turizm-seyahat tercihlerinde üst sıralara yerleşmek. Marka isminin Karma felsefinden geldiğini ifade eden başarılı isim son olarak, “İnandığımız doğrular, yapacağımız tüm güzellikler bu evrende bizi bulacaktır” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın