SMR Endüstriyel Mutfak Kurucu Ortağı Ceren Somer Çil: “Salva son teknolojileri Türk şeflerin kullanımına sunuyor”

SMR Endüstriyel Mutfak, Ceren Somer Çil tarafından dış ticaret ve satış-pazarlama faaliyetleriyle proje-taahhüt işlerini ayırmak için 10 yıl önce kuruluyor. SMR olarak şu anda 10’dan fazla Avrupa ve Amerika menşeili büyük markaların Türkiye yetkilisi olduklarının altını çizen Ceren Somer Çil, çalışmalarını kuzeni Burcu Somer Keskin ile birlikte yürüttüklerini belirtiyor. 

Ceren Somer Çil, baba Semih Somer’in kurduğu Somer Endüstriyel Mutfak ile 2005 yılında bu sektöre adım atıyor. “O zamanlar babam tek başına proje danışmanlığı ve birkaç yabancı markanın Türkiye mümessilliğini yapıyordu” diyen başarılı isim, “Yıllar içinde proje takibinden ihracat operasyonlarına, muhasebeden pazarlamaya, lojistikten satışa tüm işlerle A’dan Z’ye ilgilendim. İşler büyüdükçe ekibi büyüttük ve markalarımızı artırdık. 2014 yılında kuzenim Burcu Somer Keskin de ekibe katıldı. Aynı sene eşimin işi nedeniyle Sao Paulo, Brezilya’ya; 2019’da ise Paris, Fransa’ya taşındık. Yurt dışında olmama rağmen işlerden kopmadım, çok sık Türkiye’ye gelip giderek ekibe destek oldum. Şu anda şirketin pazarlama süreçleri ve Avrupa’ya ihracatlarıyla ilgileniyorum” ifadelerini kullanıyor. 

“Salva geniş ürün gamını her daim iyileştiriyor” 

Unlu mamul ve pastane ürünlerinde uluslararası standartlarda, kaliteli ve çeşitli ürünler sunan şefler sorunlarına çözüm getiren ekipmanlar arıyor. SMR Endüstriyel Mutfak da buradan yola çıkarak şeflerin çalışırken karşılaştıkları sorunları önemsiyor ve dünya standartlarında önerilerde bulunuyor. Unlu mamul ve pastane fırınları ele alındığında, Türkiye yetkilisi oldukları İspanyol menşeili Salva’nın Türkiye’de ve dünyada güçlü ve güvenilir bir marka gücü olduğunu belirten Ceren Somer Çil, “Bu itibarı yıllardır her modelinde hassas ısı kontrolü yapılmasına, hızlı ısınmasına, kolay kullanımlı kontrol paneline ve yenilikçiliğine borçlu. Biz de konunun ehli teknik servis ağımızla gerek montajlarda gerek bakımlarda müşterilerimizin yanında olarak bu itibarı pekiştiriyoruz. Set üstü, konveksiyonlu, arabalı, taş tabanlı, borulu fırınların yer aldığı geniş ürün gamını her daim iyileştiren Salva, son teknolojileri Türk şeflerin kullanımına sunuyor. Kullanıcı deneyiminden yola çıkarak yapılan bu iyileştirmelerin amacı şeflerin hayatını kolaylaştırmak” açıklamalarında bulunuyor. 

“Hangi model olursa olsun, her Salva eşit pişirir” 

“Hangi model olursa olsun, her Salva eşit pişirir” diyen Çil sözlerini şöyle sürdürüyor: “Böylece şeflerin tepsiyi her daim takip etmesi gerekmez, süre bitimini ikaz eden sinyali duyuncaya kadar şef diğer işleriyle ilgilenebilir. Salva’nın öncü olduğu bir diğer konu ise düşük enerji tüketimidir. Öyle iyi bir yalıtımla ve teknolojik aksamalarla donatılmıştır ki elektrik faturasında özellikle yerli rakiplere göre çok ciddi fark yaratır; dış ortama ısıyı yaymıyor oluşu da çalışma ortamının kalitesini artırmaktadır. Ayrıca az sayıda tepsi yüklenmişse otomatik olarak bu durumu algılayıp daha düşük enerji tüketir. Uluslararası arenada öncü bir marka olarak Salva teknolojik çözümlerle de şeflerin hayatını kolaylaştırıyor. Tüm dijital panelle donatılmış modelleri önceden programlayıp istediğiniz saatte, istediğiniz ısıda pişirmeye hazır edebilirsiniz. Özellikle ısınması çok uzun süren taş tabanlı fırınlarda bu özellik sayesinde şefler çok zaman kazanabiliyor. Öte yandan zincir işletmeler için tasarlanmış SalvaLink özelliğiyle donatılmış her fırının tüm verilerine uzaktan erişim sağlayabiliyorsunuz. Yeni bir ürünün pişirme bilgilerini uzaktan yükleyebilir, artık kullanmadığınız programları silebilir, fırının nasıl kullanıldığına dair tüm verileri oturduğunuz yerden takip edebilirsiniz. Her şubede aynı anda güncelleme yapabilirsiniz. Merkezi mutfaktan sevk edilmiş bir ürün, aynı pişirme programı ile her şubede aynı sonucu verir. Pişirmeyi yapan kişi ise tek dokunuşla mükemmel sonuç elde eder.” 

“Türk şeflerin uluslararası standartlarda ekipmanlarla çalışmasından çok mutluyuz” 

SMR’nin temsil ettiği her marka, konusunda uzman, uluslararası çapta güvenilir birer üretici. Ürünlerin bütünü müşterilerin ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamalarına olanak sağlıyor. Kullanıcıların en değerli üç ihtiyacı olan zamanını, insan gücünü ve yüksek kalitede sonuç almalarını büyük bir üçgende onlar için birleştirdiklerini ifade eden başarılı yönetici son olarak, “Türk şeflerin son teknolojileri kullanmasına, uluslararası standartlarda ekipmanlarla çalışmasına ve hayatlarını kolaylaştırmasına destek olmaktan çok mutluyuz. Eserlerinden gurur duyan şefleri görmek bizim işimizin en büyük tatmini diyebilirim. Öte yandan çok güçlü yeni markalarla görüşme halindeyiz. Beraber yeni projeler geliştiriyoruz. Ayrıca fuarların ertelendiği ve fiziksel ziyaretlerin sınırlandığı şu süreçte sosyal medyanın da dahil olduğu dijital mecraların kullanımının önemini gördük” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın