Serez Dondurmacısı’ndan veganlar için sütsüz, diyabet hastaları için şekersiz dondurmalar

‘Ne yiyorsak onu sunarız’ mottosu ile yol alan Serez Dondurmacısı, birbirinden leziz 40 dondurma çeşidi ile her türlü damak tadına ve beslenme planına uygun tatlar üretiyor. Türkiye’nin dört bir yanından temin ettiği taze meyve, kuruyemiş ve sütü her dondurma çeşidi için kendine has formülleri ile birleştiren Serez Dondurmacısı, gönül rahatlığı ile dondurma keyfi sunuyor.

Dünya Vegan Günü ve Dünya Diyabet Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Serez Dondurmacısı Kurucusu Serdar Kemahlı, ürünleri arasında veganlar için süt ve süt ürünleri içermeyen yüzde 100 meyve bazlı sorbe çeşitlerinin yanı sıra diyabetik beslenmeye uygun şekersiz dondurma çeşitlerinin de bulunduğunu belirtti. Kemahlı, dondurmalarında bulunan her bir bileşeni laboratuvarlarında özenle teste tabi tutarak, içeriğinde kimyasal ya da tarım ilacı olmayan en kaliteli hammaddeleri üretime dahil ettiklerini ekledi.

Gurme dondurmalarıyla sektöre yeni bir soluk getiren Serez Dondurmacısı; özgün tatları ve kendine has reçeteleri ile dikkat çeken, her mevsim taze, doğal, sağlıklı ve lezzetli dondurmalarını dondurma severlerle buluşturuyor. Sekiz farklı kategoride 40 ayrı ezber bozan dondurma çeşidiyle serinleten lezzetlerin en doğru adresi olmaya devam ediyor.

Diyet yapanlara ve diyabet hastalarına özel üretilen dondurma

1 Kasım Dünya Vegan Günü ve 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında açıklamada bulunan Serez Dondurmacısı Kurucusu Serdar Kemahlı, “Serez Dondurmacısı olarak tamamen şekersiz olarak ürettiğimiz dondurma çeşitlerimizi hem diyabet hastaları hem de beslenme programında şeker bulundurmayanlar doktorlarına danışarak kendilerine uygun miktarda rahatlıkla tüketebiliyor. Şekersiz dondurmalarımızda taze sütten gelen laktoz dışında yapay, doğal veya doğala yakın hiçbir tatlandırıcı kullanmıyoruz. Sade, çikolatalı ve muzlu çeşitlerimizde “sıfır” şeker oranıyla tüketicilerimize özel bir lezzet deneyimi sunuyoruz” dedi.

“Veganlara özel yüzde yüz meyve bazlı sorbe dondurma üretiyoruz”

Vegan ve ovo vejetaryen beslenmeyi tercih edenler için süt ve süt ürünü içermeyen, yüzde 100 meyve bazlı içeriğe sahip sorbe çeşitlerinin olduğunu belirten Kemahlı, “ Limon, Çilek, Karadut, Vişne, Frambuaz, Alaçatı, Kavun, Bodrum Mandalina ve Dört Mevsim sorbe çeşitlerimizde dondurmalarımızın tadını, rengini, aromasını ve lezzetini özenle seçtiğimiz meyvelerin kendisi veriyor. Bu ürünlerimiz yüzde 14 ila yüzde 20 aralığında düşük şeker oranı içeriyor. Yüksek besin değeri, süt ve süt ürünsüz içeriğinin yanı sıra düşük şeker oranıyla öne çıkan sorbe dondurma çeşitlerimizle lezzetten ve keyiften ödün vermeden vegan beslenenler kadar süt alerjisine sahip dondurma severlere de hitap ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medya'da Paylaşın