Porland sanatı mağazalarına taşıyor!

Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın Egemen Vuruşan ile birlikte Porland için yeniden yorumladığı ‘Açlık Oyunları’ isimli eseri, Porland Akmerkez mağazasında sergilenerek ziyaretçilerle buluşuyor. Porland sanat arşivinde yer alan ve porselen tarihinde miras niteliğinde olan parçaları da içeren eser, günümüz toplumunun en önemli sorunlarından aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekiyor.

Porselenin öncü markası Porland’ın Akmerkez mağazasını ziyaret edenler, metal, cam ve porselen gibi hayatımızda önemli yere sahip dokuları bir araya getiren ‘Açlık Oyunları’ enstelasyonuyla karşılaşacak. Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın İngiltere, Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya ve Türkiye gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden toplanan tabaklar, metal kaşık çatallar ve porselenin serüveninde önemli yere sahip parçalarla tasarladığı ‘Açlık Oyunları’, burjuvazinin bilinçsiz ve aşırı tüketimine evrensel bir dille gönderme yapıyor.

5 duyumuza dokunan porselenle zamanda yolculuk

Günümüz toplumunun en önemli sorunlarından olan aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekme misyonuyla Porland tarafından sahiplenilerek sanat arşivine katılan eser, Porland Akmerkez mağazasında sanat severlere sergileniyor. Derya Geylani Vuruşan tarafından tasarlanan eserdeki cam üfleme uygulamaları Egemen Vuruşan tarafından gerçekleştirildi. Eserde porselenin hayatımızdaki yeri de gözler önüne seriliyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın