Şehrin Gözde İtalyan Restoranı: Serafina Akmerkez 

Rafine ve konforlu ambiyansı, birbirinden leziz yiyecekler sunan seçkin menüsüyle dünyaca ünlü İtalyan restoran zinciri Serafina’nın Dinesty Grup’un girişimiyle Türkiye’de ilk açılan restoranı olan Akmerkez şubesini inceliyoruz. Diğer şubeleriyle birlikte büyüyen restoran, özel bir dekorasyonla yenilenirken iştah kabartan menüsündeki seçkin lezzetlerle gelişiyor. Rahat, şık bir İtalyan deneyimi için tüm eşsiz lezzetleriyle ve yenilenen özgün ambiyansıyla Şef Dilaver Göktaş ve Serafina Yönetimi ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

“Serafina, Akmerkez’e İtalyan bir soluk getirdi”

“Yola çıkış amacımız dünyada oldukça değerli bir yeme – içme markası olan ve İtalyan mutfağı dendiğinde tüm dünyada ilk akla gelen restoran Serafina’yı Türkiye’ye getirmek oldu elbette ki… Çünkü bu değerli lezzet anlayışını buradaki herkesin deneyimlemesini çok istedik. Şu anki durum açıkçası oldukça memnun edici; Akmerkez’den sonra Kanyon, Bodrum, Kartalkaya, Antalya, Girne derken Türkiye’nin birçok yerinde Serafina’nın açılmasına dair aldığımız yoğun talep doğrultusunda büyümeye devam ediyoruz. Her noktamızda müdavimlerimizin oluşmasıyla beraber iyi bir İtalyan restoranı dendiğinde de ilk akla gelen adres olmaktan dolayı çok mutluyuz. Elbette hedeflerimiz de bu algıyı sürdürülebilir kılıp lezzet, kalite ve hizmet standartlarımızı koruyarak büyümek, gelişmek ve geliştirmek üzerine şekilleniyor.”

“Bir dünya markası olarak Serafina bulunduğu her yerde DNA’sını oluşturan lezzetlerini sunmaya önem veriyor”

“Serafina Akmerkez olarak Serafina New York’ta da bulacağınız ve DNA’nın özü olan lezzetlerle bir menü sunuyoruz. Elbette Türkiye’ye uygun eklemeler yapmak istendiğinde bunu Serafina’nın kurucuları Fabio Granato ve Vittorio Assaf ile değerlendiriyor, hatta ikisini de İstanbul’da ağırlayarak birebir tattırarak değerlendirmeleri yönetiyoruz. Mesela Pâte à la Meule bizim burada eklemeyi önerdiğimiz bir lezzetti… Bunu spagetti veya risotto olarak tercihe göre hazırlayarak servis ediyoruz. Bunu belirlerken ve değerlendirirken bizzat Fabio Granato ve Vittorio Assaf ile süreci yönettik. Herkesin hemfikir olduğu lezzete ulaştığımızda da menümüze ekledik. Bizim için lezzet kalitesi çok önemli, dolayısıyla bu da ciddi bir süreç alıyor. Lezzetler oluşturulurken belki defalarca yapılıyor, deneniyor ve değerlendiriliyor ama en nihayetinde istediğimiz ve herkesi de memnun eden o müthiş lezzete ulaşıyoruz. Önemli olan da zaten yemeklerimizi tattığı zaman misafirlerimizi yaşadığı o mutluluğu ve memnuniyeti görmek. Bu yüzden de menü oluşturma süreci için kısa bir süreç diyemeyiz; oldukça titizlikle yönetilen bir süreçten bahsediyoruz çünkü… Tedarik tarafında söz konusu İtalyan lezzetleri olunca en orijinalini, en kalitesini Türkiye’ye getirenlerden alıyor; gerekirse direkt yerinden yani İtalya’dan da getirtiyoruz. Bizim için lokalinde ve kaliteli malzeme çok mühim… Bununla beraber mevsiminde malzemeye de değer veriyoruz, dolayısıyla menümüzü de mevsime göre güncellerken malzemelerimizi de mevsiminde tedarik ediyoruz.”

Her yeni girişim bir sonraki adım için umut ve güç oluyor
“Doğru zamanda, en doğru şekilde ve standartlardan ödün vermeden bunu gerçekleştirmek bizim için önemli.  Her zaman ileriyi hedefleyen ve önce “Neden olmasın ki” diyen dinamik bir ekibiz. Bu doğrultuda pek çok inovasyon çalışmamız eş zamanlı olarak ilk günden beri sürüyor ve artan lokasyonlarımız da bunun en canlı örneği olarak karşımıza çıkıyor. Elbette, neden olmasın?”

“Bizim işimiz tamamıyla bir ekip, koordinasyon işi”
“İşin özündeki lezzette aslında birlikten doğan bir güç var. Yıllardır birlikte çalıştığımız, tabiri caiz ise çekirdekten yetiştirmeye özen gösterdiğimiz, Serafina ruhu ile harmanlanmış ve tüm yeteneklerini içimizde bizimle gelişerek katlayan bir ekibimiz var. Bu noktada kişi sayısından öte, sürekliliği ve ekip ruhunu her zaman ön planda tuttuk. Tüm şeflerimizi global Serafina vizyonu ile ayrı ayrı verdiğimiz eğitimlere tâbi yetiştiriyoruz. Şeflerimiz yurt dışında düzenli aralıklarla Serafina mutfaklarında eğitim görerek orada aldıkları vizyonu ekiplerine vermekte. Tabi ki bu vizyon ile hem lezzetimiz hem de lezzeti misafire sunduğumuz hizmetin kalitesi de ilk günden beri değişmiyor bilakis üzerine koyarak büyümeye devam ediyor.  Bu da sürekliliği ve daimî lezzeti, aranılan tat ve konforu da beraberinde getiriyor.”

 

 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın