RATIONAL, grup merkezinin bulunduğu Landsberg’de inşaat ve genişleme çalışmalarına başladı

Kasım sonunda RATIONAL tarafından, grup merkezinin bulunduğu Landsberg am Lech’teki üçüncü fabrikanın daha da büyütülmesi için temel atıldı. Yeni bir dağıtım merkezi sayesinde global lojistik büyütülecek ve daha fazla ofis alanı yaratılacak.

Profesyonel mutfaklarda ısıyı gıda ürünlerine iletme konusunda dünya çapında pazar ve teknoloji lideri olan RATIONAL’ın şu anda, 1.300 kadarı Almanya’da olmak üzere yaklaşık 2.300 çalışanı var. RATIONAL cihazları iki yerleşkede üretiliyor: SelfCookingCenter ünitesi Landsberg am Lech’de, VarioCookingCenter ünitesinin geliştirildiği ve üretildiği yer ise Fransa’da Wittenheim’dedir.

Dağıtım merkezinden, buharlı kombi fırınla ilgili bütün ürünler (hem cihazlar hem de aksesuar ve temizlik maddeleri) 120’nin üzerinde ülkeye gönderilerek tüm dünyadaki bayilere ve şirketin kendi dokuz deniz aşırı deposuna hizmet verilecektir. Binada ayrıca ofis alanları ve toplantı salonları da olacaktır. RATIONAL AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Peter Stadelmann, “2017 ve 2018 yıllarında üretim tesislerinin büyütülmesinden sonra, daha fazla büyümeye destek verebilmek için şimdi de lojistik ve idari bölüm kapasitelerinin arttırılması gerekiyor,” diyor.

Yaklaşık 18 aylık inşaat süresinden sonra yeni sevkiyat alanı ilk kamyonlar ile doldurulacak. RATIONAL AG Teknolojiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Wiedemann, “Mevcut sevkiyat alanlarının kuzeyinde yer alan 3 numaralı fabrikayı 15.000 metrekare kadar büyütüyoruz. Bu çalışmalar için bina ve tesislere yaklaşık 20 milyon Euro yatırım yapılacak,” açıklamasını yapıyor. Bu sayede şirketin uluslararası düzeyde süreklilik kazanan büyümesine daha iyi ortam koşulları sağlanmış olacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın